close
Günün Videosu

İHA yangını doğruladı ama nedenini yazmadı... 9 kişi öldü

Cizre'de top atışlarıyla bombalanan bir binada yangın çıktığı ve 9 kişinin yaşamını yitirdiği belirtiliyor.
İhlas Haber Ajansı (İHA) da Cizre'deki yangının haberini geçti ancak yangının nedenine ilişkin bilgi vermedi. 
Ölenlerden 6'sının isminin verildi ği haberde, "Şırnak’ın Cizre İlçesi'nde bir apartmanda çıkan yangında 9 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi de yaralandı" denildi. 
 
DHA ise İdris Baluken'e dayandırdığı "HDP'li vekilden şok iddia" başlıklı haberinde, Baluken'in Twitter'da paylaştığı bilgilerin yanı sıra şu sözlerine yer verdi:
 
"İdris Baluken daha sonra yaptığı açıklamada Cizre'nin Cudi Mahallesi Bostancı Sokak üzerindeki 23 numaralı binanın bodrum katında bulunanlardan başka, yine aynı mahallede akaryakıt istasyonu arkasındaki binada yangın çıktığını, bu binada 30'dan fazla kişinin olduğunu söyledi. Bu binada bulunanlardan Cizre Halk Meclisi Eş Başkanı Mehmet Tunç'un dün gece kendilerini aradığını belirten Baluken, 'Ambulans ve itfaiyenin gönderilmesi gerektiğini, aralarında durumu ağır olan yaralıların bulunduğunu söyledi. Görüşmede, binada top atışından kaynaklı yangın çıktığını söyleyince biz de konuyu İçişleri Bakanlığı ve Kamu Güvenliği Müsteşarlığı'na ilettik. Ancak, dün gece itfaiyeye izin verilmedi ve sağlık ekiplerinin de gönderilmediğini öğrendik' dedi."

Aynı kişinin bu sabah yine kendilerini aradığını aktaran Baluken, "Çıkan yangında 9 kişinin yanarak öldüğünü ve aralarında yanarak yaralananların da olduğu 25 kişinin oradan çıkarılmayı beklediklerini ifade etti. Biz de bir kez daha Sağlık ve İçişleri Bakanlığı'na durumu bildirdik. Sabah saat 08.36 itibariyle onlarla iletişimimiz koptu" diye konuştu.
​HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Cizre’nin Cudi Mahallesi’nde yapılan bombalamalardan dolayı bir binada çıkan yangında 9 kişinin hayatını kaybettiğini, 25 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Baluken, Twitter hesabından “Cizre’deki yangın söndürülmediği için 9 kişinin yaşamını yitirdiği, 25 kişinin ise ağır yanıklarla halen binada beklediği bize iletildi” diye yazdı.

Kaynak: ilerihaber

  :

  :

  :

  :

  "İHA yangını doğruladı ama nedenini yazmadı... 9 kişi öldü" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete