İnternette ’.istanbul’ dönemi başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan, internette ‘.istanbul’ ve ‘.ist’ yeni üst düzey alan adları, başvuruya açıldı.
‘.istanbul’ ve ‘.ist’ yeni alan adı ve uzantıları tanıtım töreni, dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın Saraçhane'deki binasında gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, konuşmasında, altyapıdan ulaşıma, sosyal projelere kadar birçok alanda dünyadaki teknik gelişmeleri takip ettiklerini ifade etti.

Topbaş, ‘.istanbul’ ve ‘.ist’ alan adlarının Türkiye'nin yanı sıra dünyada önemli bir açılımı sağlayacağını dile getirerek, "Böylece dünyada Londra, New York, Roma gibi kentler arasına İstanbul da katıldı. Artık bütün kurumsal firmalar, sektörler İstanbul adıyla dünyaya, internete açılacak. Ciddi reklam değerinin yanı sıra önemli kolaylıklar da getirecek" dedi.

TOPBAŞ: ADLAR MİLLİ MARKA OLARAK ORTAYA ÇIKTI

‘.istanbul’ ve ‘.ist’ alan adlarının milli marka olarak ortaya çıktığını belirten Topbaş, şunları söyledi:

“Milli alan adı olarak ortaya çıkan bu markalar, İstanbul'un güçlü marka değerini dijital platforma taşıyacak. Bu alan adlarını kullanmaktan gurur duyulacak çünkü ciddi marka değeri var. Bugün itibarıyla öncelikle tescilli dünya markalarının başvurusu alınacak. 1 Mart sonrası kamu kurumlarına açıyoruz. Türkiye markaları, sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflar girebilecek 1 Mart'tan itibaren. 10 Mayıs'tan sonra bireysel başvurular yapılacak. Çoklu başvurular olduğu takdirde müzayede yoluyla satışa çıkartacağız. Bunu Medya AŞ şirketimiz yürütecek. Onun için de önemli bir gelir kaynağı olacak. Bölgeden, Türkiye'den sadece İstanbul başvuru yaptı."

Kaynak: Sputnik.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "İnternette ’.istanbul’ dönemi başladı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete