​İstanbul’da tinerci dehşeti!

Kağıthane’de 2 taksici 5 madde bağımlısı tarafından saldırıya uğradı. Bıçak darbeleri ile ağır yaralanan taksiciler hastanede yaşamını yitirdi.
Dehşet dolu olay İstanbul’un Kağıthane ilçesinde meydana geldi. Bir börekçiye kahvaltı yapmaya gelen 2 taksici ile 5 madde bağımlısı şahıs arasında kavga çıktı. Bıçakların çekildiği kavgada göğsünden yaralanan iki taksi şoförü kaldırıldıkları hastanelerde hayatını kaybetti. Şahıslar, polis tarafından gözaltına alındı.

BÖREKÇİDE SALDIRDILAR

Olay, sabaha karşı saat 04.30 sıralarında Kağıthane Çeliktepe İsmet İnönü Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, gece mesai yapan taksici Serdar Aydın (40), değişim yapmak için cadde üzerindeki börekçinin yanına geldi. Burada mesai arkadaşı Emrah Kılıç (30) ile buluşan Aydın, değişimi yaptıktan sonra kahvaltı yapmak için börekçiye girdi.

Kahvaltı sırasında taksicilerle o esnada börekçide bulunan 5 madde bağımlısı şahıs arasında tartışma çıktı. Kısa süre sonra dışarı çıkan iki taksici ve diğer grup arasındaki tartışma büyüyerek bıçaklı kavgaya dönüştü. Şahısların kavga ettiğini gören dükkan çalışanları şahısların arasında girerek ayırmaya çalıştı. Ancak madde bağımlısı şahıslar, Aydın’ı göğsünden tek bıçak darbesiyle, Kılıç’ı ise karnından ve göğsünden 2 bıçak darbesiyle yaraladı.

BIÇAKLAYIP KAÇTILAR

Olayın ardından madde bağımlısı şahıslar olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Börekçideki çalışanların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, Aydın’ı Kağıthane Devlet Hastanesi’ne, Kılıç’ı ise Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırarak tedavi altına aldı. Serdar Aydın ve Emrah Kılıç, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

LİNÇ ETMEK İSTEDİLER

Aydın’ın ölüm haberini alan yakınları sabah saatlerinde hastaneye koştu. Polis ekipleri yaptığı çalışma sonrasında gözaltına alınan şahıslar, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Kağıthane Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Aydın’ı ve Kılıç’ı bıçaklayan şahısların kapıdan girdiğini gören taksici yakınları bir anda şahıslara saldırdı. Saldırı nedeniyle ortalık karışınca polis ekipleri de arada kaldı. Bunun üzerine olay yerine takviye olarak çevik kuvvet polisi sevk edildi. Yakınları tarafından linç edilmek istenen şahıslar, polis ekipleri tarafından güç bela hastaneye sokuldu. Olay yerine gelen çevik kuvvet polisleri, hastane ve morg çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Aydın’ın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Olayın görgü tanığı Gaffur Güneş, “Gece 05.00 sıralarında 2 müşteri içeriye geldi. Onun dışından 5 tane daha geldi, sonrası sözlü bir sataşma olmuş. Ben arkaya geçmiştim, geldiğimde kapışıyorlardı. Şahıslar taksicilere sataşmışlar sonra birbirlerine girince ben onları ayırmaya çalıştım. Baktım ki 1 tanesi yaralanmış, diğerine yönelmişlerdi. O esnada biri bıçak çekmiş. 1’i dükkanın önünde bıçaklandı diğeri de aşağıda bıçaklandı. Sonra polis ve sağlık ekiplerini aradım. Emniyete ifade vermeye gittiğimde birinin öldüğünü öğrendim.” dedi.

  :

  :

  :

  :

  "​İstanbul’da tinerci dehşeti!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete