close

Kızı öldürülen gizli tanık kim?

Uyuşturucu kaçakçılığından sabıkalı Naci Şerifi Zindaşti'nin lüks marka cipi, susturuculu silahlarla çapraz ateşe tutuldu. Saldırıda İranlı Zindaşti'nin şoförü ölürken, kızı ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
İstanbul Büyükçekmece'de dün lüks bir cipe düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi öldü. Saldırı dün saat 11.00 sıralarında Büyükçekmece Hadımköy yolundaki Palmiye Konakları'nın önünde meydana geldi. Uzun süre trafik ışıklarında bekleyen gri renkteki Renault Clio marka araçtan inen 2 kişi, kırmızı ışıkta duran lüks marka cipin yanına gelerek önce lastiğine susturucu takılı silahla ateş etti. Saldırganlar daha sonra, camları siyah filmle kaplı cipi çapraz ateşe tuttu. Kurşunlara hedef olan cip, şoförünün gaza basmasıyla yolun karşısına geçip TIR'a çarparak durabildi. Saldırganlar, cipin boş olan arka koltuklarına da mermi yağdırdı.

CİPİN SAHİBİ GİZLİ TANIK ÇIKTI

Odatv'nin haberine göre; İçinde 3 kişinin bulunduğu saldırganların aracı TEM otoyolu istikametine doğru kaçarken, çevredeki vatandaşlar cipteki yaralılar için polise ve ambulansa haber verdi. Olay yerine gelen polis, cipin şoförü Devrim Öztunç'un (23) boğazına ve boynuna isabet eden mermilerle hayatını kaybettiğini belirledi. Cipin ön koltuğunda oturan ve omzundan yaralanan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Arzu Şerifi’nin (19) ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Uyuşturucu kaçakçılığından sabıkalı olan Naci Şerifi Zindaşti’nin (40) cipin sahibi olduğu ortaya çıktı. Olay yerine gelen Zindaşti, akrabası olan şoförün 10 dakika önce kızı Arzu'yu üniversiteye bırakmak için evden çıktığını söyledi. Zindaşti'nin Ergenekon davasının gizli tanığı olduğu öğrenildi. Polis, saldırının, daha önce cipi sürekli kendisi kullanan Zindaşti'yi öldürmek için planlanmış olabileceği ihtimalini değerlendirmeye aldı.

ZEKERİYA ÖZ'E İFADE VERDİ

İranlı Naci Şerifi Zindaşti, 24 Eylül 2007'de İstanbul Büyükçekmece'de jandarmanın düzenlediği operasyonda 75 kilo eroinle yakalanıp tutuklanmıştı. Zindaşti, 21 Ekim 2010'da "terazi" kod adıyla gizli tanık yapılıp dönemin Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'e ifade vermiş ve 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erkan Canak ve 10'uncu Ceza Mahkemesi Başkanı Zafer Başkurt'u hedef alan açıklamalar yapmıştı. Öz, bu ifadeler doğrultusunda "Hukukçular Soruşturması"nı başlatırken, HSYK da Ergenekon davalarında tahliye yönünde tavır koyan iki hakime sürgün cezası vermişti. Zindaşti, Ergenekon davasında “Kamal Şerifi Seydani” adıyla da açık tanık olarak da yer almıştı.

ABD ADALET BAKANLIĞI YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı yetkilileri, gizli tanık Naci Şerifi Zindaşti'nin ifadesini alma talebinde bulunmuştu. Ergenekon davasının ek klasörlerinde Amerika Adalet Bakanlığı’nın Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı'na "adli yardım talebi"yle başvurduğu ve Zindaşti ile görüşmek istediğine ilişkin belge yer almıştı. Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Dairesi, 23 Temmuz 2009 tarihli yazıyla durumu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirmiş, eski Ergenekon Savcısı Cihan Kansız da, Zindaşti'nin 21 Ekim 2009'da Beşiktaş Adliyesi'nde hazır edilmesi talimatını vermişti.


  :

  :

  :

  :

  "Kızı öldürülen gizli tanık kim?" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete