Tunceli'de IŞİD tedirginliği

Tunceli'de bir apartmanın duyuru panosuna IŞİD'in kullandığı marşın başlığı olan 'Dawlah el-İslam gamat' yazılması tedirginlik yarattı. Çağırılan polis, savcılığın talimatıyla incelemek üzere yazıya el koydu.
Tunceli’nin Atatürk Mahallesi 69’uncu Cadde üzerinde bulunan 5 katlı 10 ailenin oturduğu Vadi Apartmanı’nın girişindeki duyuru panosuna henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından el yazısıyla IŞİD’in marşının başlığı olan ‘Dewlah el- İslam gamat’ yazıldı.

Türkçe karşılığı “İslam devleti ayağa kalkıyor” olan ve IŞİD’in kullandığı marşının başlığı olan yazıyı gören apartman sakinleri tedirginlik yaşayarak önce yazının ne anlama geldiğini anlamak için internette araştırma yaptı.

Yazının IŞİD’in marşı başlığı olduğu öğrenen apartman sakinleri 155 Polis İmdat hattını arayarak durumu bildirdi.

POLİSLE TARTIŞMA ÇIKTI

Apartman sakinlerinin haber verdiği gazeteciler de gittiği apartmanda yazıyı görüntülemek istemelerine polis ekipleri izin vermedi. Bunun üzerine polis ile apartman sakinleri arasında tartışma çıktı.

Polis, savcılığın talimatı ile yazı üzerinde parmak izi ve kriminal araştırma yapmak üzere el koyup emniyete götürdü. Savcılık olayla ilgili soruşturma da başlattı.

Kaynak: Ferit Demir | DHA

  :

  :

  :

  :

  "Tunceli'de IŞİD tedirginliği" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete