Apple, Nokia'nın o servisini almak için sıraya girdi!

Apple'ın Nokia'nın haritalandırma servisi 'HERE'yi satın almak için girişimde bulunduğu bildirildi.
Finlandiyalı Nokia firmasının geçtiğimiz haftalarda haritalandırma servisi "HERE"'yi satacağına dair haberler gelmişti. Şirketin yaklaşık, 3,2 milyar dolara satışa sunmayı düşündüğü servisi alacaklar listesine dev bir isim daha katıldı.

APPLE SIRAYA GİRDİ

Bloomberg, Silikon Vadisi'ndekilerde dahil olmak üzere Facebook, Amazon, Alibaba, BMW, VW, Mercedes ve uydu radyosu bulunan Sirius XM gibi dev şirketlerin olduğu kuyrukta Apple'ın da sıraya girdiğini bildirdi.

Bloomberg, Apple'ın Apple Maps servisinden beklediği performansı gösterememesi üzerine Google Maps ile rekabet edebilmek için Nokia'nın "HERE" servisini satın almaya gönüllü olduğunu söyledi.

Şuan yaklaşık 180.000.000.000 milyar dolar değere sahip olan Apple'ın kasasından çıkaracağı 3 milyar dolar çerez parası gibi duruyor.

Şirketin "HERE"'yi satın alarak iOS işletim sisteminde mevcut olan Apple Maps platformuna entegre edeceği söyleniyor.

15,6 MİLYAR AVRO

Öte yandan Nokia geçen hafta Huawei Technologies ile mobil ağ donanımları ve hizmetleri konusunda rekabet edebilmek
adına ekipman noktasında dünyanın en büyük tedarikçilerinden olan Alcatel-Lucent'i 15,6 milyar avro karşılığında satın aldığını duyurmuştu.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bazıları kendi haritalandırma platformlarını halihazırda geliştirmeye çalışıyor. Diğer yandan da Apple gibi akıllı telefon üreticileri cihazlarının standart özelliklerini geliştirmek istemeleri durumunda Nokia'nın haritalandırma teknolojisi ilgilerini çekebiliyor.

  :

  :

  :

  :

  "Apple, Nokia'nın o servisini almak için sıraya girdi!" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ