close

Bülent Arınç veda etti

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.
Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın konuşmasından satırbaşları;

TAHLİYE KARARLARI

"Bakanlar Kurulu gündeminde ayrıntılı olarak görüşülmedi. HYSK’nın hakimler hakkında alacağı karar merak konusuydu. HSYK 3 hakim hakkında açığa alma kararı aldı.

BÖYLE BİR ŞEY YARGIDA İLK DEFA OLUYOR

Yeni HSYK kanununda yetki gasbında bulunan kişiler hakkında böyle kararlar alması normaldir. Tutuklama ve tahliye ile ilgili kararlar Sulh Ceza’ya verilmiştir. Yetkisiz mahkemenin verdiği karar yok hükmündedir. Takip edilen yolun adeta kumpasa dönüştüğü görülüyor. Böyle bir şey belkide yargı tarihinde ilk defa oluyor. Gözü karalığın bu kadarına pes denir. Türk yargısı kendini hızlıca yenilemelidir.

KKTC SEÇİMLERİ

KKTC varlığını yıllardan beri devam ettiriyor. Biz KKTC’nin içişlerine karışmayız. Cumhurbaşkanlığı seçimini de bir etkimiz olmadı. Kıbrıs seçmenine asla ve asla bir telkinde bulunmadık.

Türkiye-KKTC ilişkilerini an vatan yavru vatan tabiriyle değerlendirenler olmuştur. Bundan kimsenin gocunmaması gerekir. Ama Sayın Akıncı’nın sözlerinde de saygı duymak gerekir.

Onun söylemlerine müdahale edecek noktada değiliz. Tavrı çizgisi bellidir. Halka verdiği güven duygusuyla da yüzde 60’ın üzerinde oyla seçilmiştir. O mesele kapanmış gitmiştir.

KKTC ve Türkiye arasındaki ilişki özellik gösteren bir ilişkidir. Bizim başka ülkelerle ilişkimiz KKTC ilke ilişkimize benzemez. KKTC’yle bir kardeşin diğeriyle ekmeğini bölüşmesi gibi bir ilişki içindeyiz.

PUTİN’İN 1915 OLAYLARI AÇIKLAMASI

Putin’in açıklamalarıyla ilgili Bakanlar Kurulu’nda herhangi bir görüşme yapılmadı.

ARINÇ VEDA ETTİ

Aktif siyaset hayatım 7 Haziran’da bitiyor. Sizlerle artık bir daha bir araya gelemeyeceğiz. Başbakanlık Muhabirlerinden hem helallik istiyorum hemde görevlerinizde başarılar diliyorum ve Alllah’a ısmarladık diyorum."

  :

  :

  :

  :

  "Bülent Arınç veda etti" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ