Feyzioğlu: "Türkiye'de Tayyip Erdoğan dönemi bitmiştir"

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Tayyip Erdoğan, dönemi İktidar partisi açısından da, Türkiye açısından da bitmiştir" dedi.
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, kitabının da ismi olan "Çıkış Yok" adı altında düzenlenen bir konferansa konuşmacı olarak katıldı. Kitabının çıktığı yayınevi tarafından İdal Diamond Otel'de düzenlenen konferansı CHP'li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve Muğla Barosu Başkanı Cumhur Uzun'un da aralarında bulunduğu yaklaşık 1500 kişi izledi.

Feyzioğlu, salona girerken vatandaşlarla uzun uzun tokalaştı. Daha sonra kürsüye gelen Feyzioğlu, kendi öz düşüncesinin artık Recep Tayyip Erdoğan döneminin bittiği yönünde olduğunu söyledi. Bunu söylerken, herhangi bir siyasi partinin propagandasını yapmadığını vurgulayan Feyzioğlu, "Tayyip Erdoğan dönemi, iktidar partisi açısından da, Türkiye açısından da bitmiştir. Çünkü, sistem artık kaldırılamaz şekilde zorlanmış, 'Anayasayı rafa kaldırdık' cümleleri mevcut bütün siyasi partileri, kimini dıştan kimini içten kaynatmış ve en ağır tepkiler kimi yüksek sesle kimi kapalı kapılar ardında dile getirilir olmuştur. Türkiye'de anayasayı buzdolabına koymak hiç kimsenin haddi değildir. Anayasayı buzdolabına koyanı biz buzdolabına koyarız.

"ERDOĞAN KENDİNİ HALA SİYASİ PARTİ LİDERİ OLARAK GÖRÜYOR"

Erdoğan, cumhurbaşkanı seçildikten sonra kendisini halen siyasi parti lideri olarak görmektedir. Ama o siyasi partinin bir genel başkanı vardır. Bu durum içerisinde değerlendirecek olursak ilk yanlışlık, Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı makamına kendisini fikren yükseltememiş olmasıdır. Cumhurbaşkanının görevi devletin kurumlarının birbiri ile uyum içerisinde çalışmasını sağlamaktır. Gelmiş geçmiş tüm cumhurbaşkanları, son tahlilde devlet krizi çıkmaya yüz tuttuğu anda 'Gelin bakalım' diyerek tüm parti ve kurum başkanlarını toplayarak tansiyonu düşürmüş ve cumhurbaşkanı olduğunu ispatlamıştır. Erdoğan, maalesef kendisini bir siyasi partinin fiili lideri olarak görmeye devam ettiği için, bunu yaparken 'Anayasayı buzdolabına kaldırdık' diyebildiği için, cumhurbaşkanı sorumsuzluğuyla donatılmış bir fiili başbakanlığı, Başbakan'a rağmen sürdürmektedir. Bu sürdürülebilir değildir. Bu bağlamda Tayyip Erdoğan dönemi yine Tayyip Erdoğan nedeniyle bitmiştir" dedi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren konferansın ardından Feyzioğlu, salonun çıkışında kurulan stantta kitaplarını imzaladı.

  :

  :

  :

  :

  "Feyzioğlu: "Türkiye'de Tayyip Erdoğan dönemi bitmiştir"" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ