Apple Watch'ta pil sürprizi

Apple Watch'un pil ömrü sanılandan daha uzun olabilir.
Apple'ın 9 Mart'ta San Fransisco'da gerçekleşecek toplantıda tüm özelliklerinin açıklanması beklenen Apple Watch ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. The New York Times'ta yer alan iddiaya göre, akıllı saat, özel bir batarya sayesinde standby'da uzun bir kullanım süresi sunacak.

Önümüzdeki hafta düzenleyeceği etkinlikle bugüne kadar ürettiği ilk akıllı saat modeli olan Apple Watch hakkında detayları açıklaması beklenen Apple'a yakın kaynaklara dayandırılan habere göre, söz konusu akıllı saat, 'Power Reserve'
isimli özelliğe sahip olacak. 

The New York Times'ta yer alan habere göre, bir süredir batarya ömrünün kısa olacağı iddialarıyla eleştirlen Apple Watch, bu özelliği sayesinde istenmesi halinde minimum enerji tüketerek kullanım süresini artırabilecek.

APPLE WATCH

Gazetenin şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddiasına göre bu özelliği aktive etmeden kullanılan akıllı saatin gün aşırı şarj edilmesi gerekecek.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 9 Mart'ta San Fransisko'da yapılacak yeni bir tanıtım etkinliğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. "Spring Forward" başlıklı etkinlikte Apple Watch isimli akıllı saatin tanıtımının yapılması bekleniyor.
Henüz hakkında resmi bir açıklama bulunmaya Apple Watch’un pil ömrü ile muhtemel özellikler şöyle:

-Uyku moduna alındığı zaman 4 günlük şarj ömrü. 

-Standby’da 3 günlük şarj ömrü.

-Aktif kullanımda 2.5 ila 4 saat arası şarj ömrü.

-Ortalama 19 saat şarj ömrü.

  :

  :

  :

  :

  "Apple Watch'ta pil sürprizi" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ