​Yeni iPhone'da çılgın değişiklik!

2015'in son çeyreğinde yeni iPhone modellerini piyasaya sürmesi beklenen Apple'ın bu cihazlarıyla ilgili ilk bilgiler kulislere düşmeye başladı.
Apple Insider'ın ABD merkezli teknoloji devine yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus adını almasını beklenen akıllı cihazlar, 2GB RAM'e sahip olacak.

Bunun pil tüketimine olumsuz etki edeceğini belirten kaynaklar, yeni modellerin iPhone 6 ve 6 Plus'a oranla daha iyi bir bataryaya sahip olacağını iddia ediyor.

Apple'ın ilk olarak iPad Air 2 ve iPad Mini 3'ün tanıtıldığı lansman toplantısında duyurduğu Apple SIM'in yeni iphone modellerinde bulunacağı da sıklıkla dile getirilen iddialar arasında.

KULLANICILAR SİM KARTI ALMAK ZORUNDA KALMAYACAK

İlk olarak Air 2 ve Mini 3 iPad modellerinde kullanıma sunulan ‘Apple SIM’ adı verilen bu yeni uygulama sayesinde kullanıcılar, GSM operatörlerinden SIM kart almak zorunda kalmıyor. Apple'ın uzun vadede Apple SIM'i tüm akıllı cihazlarına entegre etmesi bekleniyor.

ABD’de T-Mobile, AT&T ve Sprint’in anlaşmalı olan Apple SIM’in ne zaman ve hangi GSM operatörleriyle Türkiye’de kullanıma gireceği şu an için bilinmiyor. Apple'ın yeni iPhone modellerini Eylül ayında ABD'nin Kaliforniya eyaletinde tanıtması bekleniyor.

  :

  :

  :

  :

  "​Yeni iPhone'da çılgın değişiklik!" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ