‘Erdoğan’ın mitingine gidin’ hutbesi!

Almanya'da Diyanet, cami cemaatini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı mitinge çağırdı.
Almanya’daki Türklerin gittiği Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin bağlı bir çok camide, Cuma hutbesi okunduktan sonra cami cemaati Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı mitingine çağrıldı. Diyanet’in gönderdiği hazır metni okuyan birçok imamın, bu yazıyı da kağıttan okuduğu dikkatleri çekti.

BİZE DE BUNU GÖNDERDİLER

Cemaatten bazılarının sorusu üzerine, Bavyera’daki küçük bir caminin hocası, “Bize de bunu gönderdiler. Okumasam başımız derde girecekti” dedi.

EYÜP SULTAN CAMİİ'NDE TARTIŞMA ÇIKTI

Cemaatin tepkilerinin sürmesi üzerine, Bavyera Eyaleti’nde bulunan Eyüp Sultan Camii’nde tartışma çıktı. Vatandaşların, “İlk kez camiye siyaset soktunuz. Elinde Kuran’la kürsülere çıktılar, şimdi de camilerden siyaset çağrısı yapıyorlar” diyerek tepki gösterdi.

Erdoğan, 10 Mayıs pazar günü Karlsruhe’deki DM Arena’da, sözde Gençlik Buluşması adıyla, AKP’li seçmenlere hitap edecek.

Kaynak: Sözcü
  • Mert
    CUMA HUTBESİ Mert - 9 Mayıs 2015 Allah belanızı versin lanet olasıcalar dini istismar ede ede insanları dinden soğuttunuz Din bu değil. Dini bunlardan kurtarmak gerek. Bunların hepsi para ve güç peşindeki haydut insanlar. Almanya`daki tüm politikacilar Erdoğanı istenmeyen adam ilan etti. Adam hala Almanya`ya geliyor. Insanda biraz gurur olur. Erdoğan'a "Defol Git" hutbesi yakışır. Şimdi bu camilerde namaz kılınırmı? Almanyada`ki Camilerin paralarını hortumlamak için tüzük değiştiriyorlar. Almanya`daki camileri diyanete bağlayıp hesap numaralarındakı parayı Türkiye`ye devretmek. Almanya`daki camilerin tapuları hepsi Ditib`in elinde, vatandaş üye aidatlarıyla cami alıyorlar borçlanıyorlar dişlerinden tırnağından sıkınıtıya girerek milyonlarca yatırım yapıyorlar bize İmam lazım dendiğinde DİTİB tapuyu ver sana imam gönderirim diyor yoksa imam vermem diyor. Türkiye`deki vatandaşlar yurtdışında neler olup bittiğinden habersizler, Deniz Feneri aynı benzer bir olay, bunlar din tüccarı ben 5 vakit namaz kılan bir Müslüman olarak söylüyorum varsa taşaklı adam bu böyle değil desin çıksın karşıma tartışalım Allah bunların hepsinin belasını versin.

:

:

:

:

"‘Erdoğan’ın mitingine gidin’ hutbesi!" hakkında Tweetler

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

KARŞI VİDEO
https://twitter.com/KarsiGazete