iPad Pro'nun bu defa boyut detayları sızıdırıldı

Apple'ın büyük ekranlı tabletin oldukça ince bir kasa göreceğiz.
Appe’ın büyük ekranlı bir iPad tablet hazırladığı en az bir yıldan beridir dillendiriliyor. Şu ana kadar Apple cephesinde iPad Pro’ya ilişkin herhangi bir gelişme yaşanmazken, süreç içerisinde tablete ilişkin pek çok görüntü yayınlandı. 

iPad Pro’ya ait yeni sızıntı mobil dünyasının son dönemdeki güvenilir kaynaklarından biri olan OnLeakstarafından yayınlandı.

ÖNÜMÜZDEKİ SONBAHAR TANITILMASI BEKLENİYOR

Yeni sızıntı iPad Pro’nun 12.9-inç yerine 12.2-inçlik bir ekranın kullanılacağını gösteriyor. iPad Pro 305.7 x 222.6 x 7.2mm ebatlara sahip olacak.

iPad Pro 7.2mm’lik kasasıyla iPad Air 2’den kalın, Samsung’un 12.2-inçlik Galaxy Note Pro ve Galaxy Tab Pro tabletlerinden ince olacak. 12.2-inç ekrana sahip olacak tabletin ekran-kasa oranı ise %75.7 seviyesinde olacak. Bu değer iPad Air 2 modelinde %71.7 idi.

Yayınlanan fotoğrafta dikkat çeken detaylardan biri de yan tarafta sadece bir tek giriş yer alması. Apple’n 12-inçlik Macbook’ta yer verdiği USB Type-C portu iPad Pro’ya da eşlik edecek.  12.2-inçlik iPad Pro tabletin önümüzdeki sonbaharda tanıtılması bekleniyor.

  :

  :

  :

  :

  "iPad Pro'nun bu defa boyut detayları sızıdırıldı" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ