Cemaate yakın isim Davutoğlu-Gülen görüşmenin içeriğini açıkladı

Yazar Faruk Mercan, Davutoğlu'nun Fethullah Gülen'e Cemaat yazarlarının Suriye ile ilgili yazılarını şikayet ettiğini söyledi.
Yazar Faruk Mercan bir süredir devam eden Fethullah Gülen ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görüşmesine ilişkin iddialarda bulundu.

Odatv'de yer alan habere göre Cemaat'e yakın isimlerden Kanal Türk'ün Ankara temsilcisi Faruk Mercan, Ahmet Davutoğlu'nun Gülen'le Suriye konusunu görüştüğünü, Cemaat'in yayın organları ve yazarların Suriye konusundaki eleştirilerinden rahatsızlığını ilettiğini iddia etti.

Mercan Twitter'dan şunları yazdı:

"Davutoğlu'nun Pensilvanya'ya gidişinde bir mesaj iletme görevi olmadığını herkes biliyor. Hocaefendi'ye mesaj götüren kişi Bülent Arınç'tı. Davutoğlu'nun "Gülen'i son kez uyardım." sözü gerçeklerle örtüşmüyor.

Odatv Davutoğlu, kendisini ilgilendiren bir konu için gitti Pensilvanya'ya. Davutoğlu; Hizmet camiasına yakın yayın organları ve yazarların Suriye konusundaki eleştirilerinden rahatsızdı. Hocaefendi'ye bunu iletti.. Erdoğan'ın Hocaefendi ile görüşme planı gerçekleşmeyince, onun adına giden kişi Bülent Arınç'tır. Dallandırıp budaklandırmaya hiç gerek yok.

"MİT MÜSTEŞARI DA GİTTİ, EMİRLERİNİ SORDU"

Erdoğan'ın Hocaefendi'ye gönderdiği diğer isim MİT Müsteşarıydı. O da Bülent Arınç gibi en az iki sefer Pensilvanya'ya gitti. Erdoğan'dan Hocaefendi'ye giden mesajlar; "Bu hasret bitsin" şeklindeydi. Ve emir ve duaları talep edildi. Arınç bunu TRT'de açıkladı zaten. Davutoğlu'nun eşi ile birlikte Hocaefendi'yi ziyaret etmesinde hiçbir anormallik yok.. Anormal olan; ziyaretin sebebini doğru aktarmamak.. Davutoğlu; Pensilvanya'ya dönemin Cumhurbaşkanı Gül'ün bilgisi dahilinde gittiğini söylüyor. Ama Gül'ün Fehmi Koru gibi mesajcıları vardı.."

  :

  :

  :

  :

  "Cemaate yakın isim Davutoğlu-Gülen görüşmenin içeriğini açıkladı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ