AKP'li bakanın araba sevdası

AKP’li Bakan Nurettin Canikli 5.5 milyonluk lüks otomobil kiraladı
AKP’li bakan Nurettin Canikli’nin 5 buçuk milyon dolarlık lüks araç kiraladığı iddia edildi.

Sözcü yzarı Saygı Öztürk AKP’de 3 döneme takıldığı için gelecek dönemde milletvekili olamayak olan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin, 5.5 milyon liraya 30 lüks otomobil kiraladığını yazdı.

Bir gümrük yetkilisinin açıklamalarına da yer veren Öztürk, “Kiralayan AKP’li hangi işadamı? O otomobillerden birisi hangi bakanın eşine tahsis edildi? Onları da Nurettin Canikli açıklasın da millet öğrensin…” diye sordu.

İşte Saygı Öztürk’ün köşesinden ilgili kısım:

“Gümrük kapıları bir felaket ama bakanlık binası alabildiğine lüks. Özellikle Habur Sınır Kapısı’nda yolsuzluklar diz boyu. Bakan Nurettin Canikli’nin bunlarla ilgilendiği yok. AKP’de üç döneme takıldığı için Canikli gelecek dönem milletvekili olamayacak.

YOLSUZLUKLA UĞRAŞMAK YERİNE

Habur’daki yolsuzluklarla uğraşmak yerine Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, makam otomobilleri kiralama işiyle ilgileniyor. 5.5 milyon liraya 30 lüks otomobil kiraladı. Kiralayan AKP’li hangi işadamı? O otomobillerden birisi hangi bakanın eşine tahsis edildi? Onları da Nurettin Canikli açıklasın da millet öğrensin… Bakan değil ama bir bakanlık yetkilisi, “Araçların kira süresi dolduğu için sözleşme yenilendi. Ama bu otomobiller bugün kimin altında diye sorarsanız cevap veremem” demekle yetindi.

RESMİ ARAÇ OLDUĞUNU ÖĞRENEMEYECEKTİK

Sivil plakalı otomobiller AKP’li adayların seçim çalışmalarına da gönderiliyor. Bakanlık müsteşarı Ziya Altınyaldız, AKP’nin milletvekili adayı. Konya’da kaza geçirmese o otomobilin resmi araç olduğunu öğrenemeyecektik. Peki, devletin otomobilinin gidişine bakan nasıl göz yumuyor? Milletvekili adayı olan o müsteşar, hangi vicdanla Devlet’in otomobilini kullanıyor? Sonra dinden-imandan bahsedip oy istiyor…”

  :

  :

  :

  :

  "AKP'li bakanın araba sevdası" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ