Yalçın Akdoğan AKP'nin seçim anketini açıkladı

Akdoğan'a göre, AKP şu anda anketlerde yüzde 44-47 bandında...
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AKP'nin şu anda anketlerde yüzde 44-47 bandında gezdiğini belirterek, son yaptıkları kampanya ve mitinglerle biraz daha toparlanma, canlanma durumu olduğunu, teşkilatların canlandığını, bu kampanya ile oy oranlarının yüzde 50'ye doğru gideceğini iddia etti.

Bir televizyon kanalında katıldığı "Meydanların Sesi" programında soruları yanıtlayan Akdoğan, seçime bir aya kala hedeflerine ne kadar yakın olduklarına ilişkin soru üzerine, 2-3 haftadır meydanlarda olduklarını, hemen hemen Ankara'nın birinci bölgesindeki bütün ilçelerine ve köylerine gittiğini, diğer partilerden kimseyi şu ana kadar görmediği kaydetti.

Diğer partilerin yeni yeni araziye indiğini dile getiren Akdoğan, hedeflerine ulaşacaklarını aktardı.

Akdoğan, "AK Parti anketlerde şu anda yüzde 44-47 bandında geziyor. Biliyorsunuz 45-50 bandındaydık. Şu anda son hafta itibarıyla biraz daha toparlanma, canlanma durumu var. Şu anda bütün teşkilatlarımızda ciddi bir canlanma başladı. Bu yukarıya doğru bir trend oluşturacaktır diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Mitinglerin ve seçim kampanyalarının canlanmada payı olduğunu, son haftalarda yaptıkları kampanya ile oy oranlarının yüzde 50'ye doğru gideceğini ifade eden Akdoğan, son durumun bir hafta 10 gün sonra daha iyi şekilleneceğini, kararsızların biraz daha azalacağını anlattı.

"PARTİDE LİDERLİK SORUNU YOK"

Akdoğan, AKP'deki lider değişimi süreciyle ilgili bir soru üzerine, eski Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması sonrası sürecin çok iyi yönetildiğini, 12-13 yıllık bir liderin değişmesinin kolay olmadığını kaydederek, bu sürecin başarıyla tamamlandığını, araziye olumsuz etkisi olmadığını söyledi.

"Kurumsal yapı, organizasyon kabiliyeti, oy durumu olarak en ufak bir değişiklik yok. Bu çok büyük bir başarıdır" diyen Akdoğan, bunda organizasyonu planlayan Erdoğan ile birlikte daha sonraki süreci yöneten Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da başarısının bulunduğunu bildirdi.

Akdoğan, başarının AKP kadrolarına da ait olduğunu belirterek, bu kadroların Davutoğlu'nun arkasında durduğunu dile getirdi.

Bu değişim öncesi bazı insanlarda kaygı doğabildiğini ifade eden Akdoğan, ancak bu endişenin tamamen bittiğini, partide genel başkan ve liderlik sorunu bulunmadığını vurguladı.

"CUMHURBAŞKANI'NIN KENDİSİNİ SAVUNMA HAKKI VARDIR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışlara katılmasının muhalefet partilerince eleştirilmesi konusunun hatırlatılması üzerine Akdoğan, Erdoğan'ın seçilmesi halinde sürekli halk içinde olacağını ve halka ulaşacağını vadettiğini, bu vaadini halkı Cumhurbaşkanlığı'na çağırarak ve şehir programları yaparak hayata geçirdiğini dile getirdi.

Akdoğan, "Bu seçimlere endeksli bir planlama değil. Bundan sonra da bu etkinlikler devam edecek" dedi.

Erdoğan'ın muhalefete durup dururken birtakım sözler söylemediğini dile getiren Akdoğan, şöyle devam etti: "Siz hedef tahtasına Cumhurbaşkanı'nı oturtursanız, kampanyanızın hedefe koyduğu temel aktör Cumhurbaşkanı olursa, her gün bir sürü laf söylerseniz, o da kendisini savunur. Kendisini savunmasından tabii bir şey yoktur. 'Siyasete bu şekilde söylemlerle müdahale etmesin' diyorsanız, ben bunu bir müdahale olarak görmüyorum, o zaman siz doğru kişiyi hedef alacaksınız. Yani siyasi rakibinizi belirleyeceksiniz, Cumhurbaşkanı'nı hedefe koymak yerine AK Parti Genel Başkanı'na laf söyleyeceksiniz. Cumhurbaşkanı'na söylerseniz, Cumhurbaşkanı da kendisini savunur. Bunu herkes de biliyor. Bunu kimse de engelleyemez."

  :

  :

  :

  :

  "Yalçın Akdoğan AKP'nin seçim anketini açıkladı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ