'Yalçın Akdoğan çenesini tutmayı bilse süper olacak'

HDP milletvekili İdris Baluken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istemese de masanın devrilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.
HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, çözüm süreci için İmralı adasında yeni hazırlanmış bir salon ve uzun bir masa olduğunu ancak masanın etrafındaki koltukların boş olduğunu belirterek,

"Erdoğan, şu anda sandalyeleri çekmiş durumda. Masayı da devirmek istiyor. Masanın devrilip devrilmemesi de seçim sonuçlarına bağlı. İstese bile Erdoğan'a o masayı biz devirtmeyeceğiz" dedi. HDP'nin Meclis'e girmemesinin süper olacağını söyleyen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'a da cevap veren HDP'li Baluken, "Yalçın Akdoğan, çözüm sürecinin sorumluluğuyla çenesini tutmasını bilirse süper olur. 8 Haziran'da HDP Meclis'te olacak ve süper olacak. 8 Haziran'da Başkanlık hayali kuran kişi sultan olmayacak, süper olacak" dedi.

AKDOĞAN ÇENESİNİ TUTMASINI BİLİRSE SÜPER OLACAK"

Diyarbakır'da seçim çalışmalarını sürdüren HDP Grup Başkan vekili ve İmralı heyeti üyesi İdris Baluken, çözüm süreci, PKK'nın silahsızlanma kongresi, İmralı'daki masa ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın HDP ile ilgili sözlerine yanıt verdi. Başbakan Yardımcısı Akdoğan'ın,

"HDP meclise girmese süper olacak" sözlerini değerlendiren Baluken, bu açıklamaları büyük bir sorumsuzluk olarak değerlendirdiklerini ifade ederek, "Aslında AKP'nin kendisi başından beri çözüm sürecine samimi ve ciddi yaklaşmadı. Ancak, güncel siyasi konjöktörden bağımsız olarak özellikle çözüm süreci çalışmalarını yürüten yetkililerin daha sorumlu olması gerekiyordu.

ÇOK BÜYÜK BİR TALİHSİZLİK

Bunu da defalarca yaptığımız görüşmede biz ifade etmiştik. Ama, buna rağmen özellikle sayın Akdoğan, Efkan Ala, Bekir Bozdağ yani çözüm süreci çalışmasında muhatap olarak bizle belli konuları konuşan insanların ortaya bu şekilde çıkmış olması çok büyük bir talihsizlik. Buradan biz Akdoğan'a cevap verelim. Yalçın Akdoğan çözüm sürecinin sorumluluğuyla çenesini tutmasını bilirse süper olur.

8 Haziran'da HDP Meclis'te olacak ve süper olacak. 8 Haziran'da Başkanlık hayali kuran kişi sultan olmayacak, süper olacak. Yine 8 Haziran itibariyle AKP'de en az üç kanatlı bir bölünmenin ilk işaretleri olacak oda Türkiye açısından süper olacak. Umarım bu sorumsuz ve ciddiyetsiz yaklaşımlarından bir an önce vazgeçerler" diye konuştu.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "'Yalçın Akdoğan çenesini tutmayı bilse süper olacak'" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ