Kılıçdaroğlu: "Taşeron işçiliği bitireceğim"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Edremit'te partisinin Balıkesir'deki milletvekili adaylarını tanıttı.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale'deki mitingin ardından Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne geçti.

Altınoluk Mahallesi'nde partililerin konvoyuyla karşınanan Kılıçdaroğlu, burada ve yol güzergahındaki Güre Mahallesi'nde halkı selamladı.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Edremit Cumhuriyet Meydanı'na geçip partisinin milletvekili adaylarını tanıtıp, halka seslendi. Partisinin seçim otobüsünden meydanı dolduran binlerce kişilik kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, partisinin seçim vaatlerini anlattı.

Ortaya koyduğu projelerin gerçekleştirilemeyeceğini, Başbakan Ahmet Davutoğlu dahil diğer partilerin tartışamadıklarını, sadece projelerinin kaynağını sorduklarına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Kaynak sıkıntısı yok. Bana, 'Parayı nereden bulacaksın' diyorlar. Bu sorunun sorulması bile başlı başına ayıp. Sen parayı, yandaşın, hortumcun, kaçak sarayın için kullanıyorsun. Ben parayı emekli için, işçi için, esnaf için, bu ülkenin insanı için harcayacağım. Esnafımız 2 ay prim borcunu yatırmadığı zaman hastanede, 'Bir dakika senin prim borcun var' deniyor. Bu insanlıkla bağdaşır mı? Bundan da kurtaracağım esnafı. Taşeron işçiliği bitireceğim, çiftçinin mazotunu da ucuzlatacağım. Buradan söz veriyorum. Sözüm söz, parayı bulacağım. Söylediklerimin hepsini de yapacağım. 7 Haziran'da sandığa gideceğiz. Yeni bir başlangıç yapalım. 7 Haziran'da 6 okun altına basacağınız her 'evet' mührü güzel bir Türkiye'ye, yaşanacak bir Türkiye'ye 'merhaba' olacaktır. Bundan emin olun" dedi.

Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, partisinin Balıkesir milletvekili adayları Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça, Fikret Şahin, Ali Kemal Deveciler, Ensar Aytekin, İrfan Barış ve İsmail Aynur'u halka tanıttı.

CHP Lideri, otobüs üzerinden halka kırmızı karanfiller atarak, alandan ayrıldı. Kılıçdaroğlu, daha sonra Burhaniye'ye hareket etti.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Kılıçdaroğlu: "Taşeron işçiliği bitireceğim"" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ