Davutoğlu, AKP'nin elindeki anket sonuçlarını açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı televizyon programında soruları yanıtladı. Davutoğlu, anketleri iyi değerlendiren bir parti olduklarını söyledi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün 20'nci mitingimiz tamamlandı. Doğu bölgemiz çok canlı. Ben derslerimde de konuşmalarımı zihnimde tasarladığım şekilde yapardım. Önümdeki notlar kafamı karıştırır" dedi.

Akademik hayatında hoşlanmadığı şeyler olduğunu belirten Davutoğlu, "Bir dersi alır yedi kere anlatırlar. Ben ise yedi dersi ayrı ayrı anlatmayı severim. Şehirlerdeki havalar bambaşka zaten sizin konuşmanızı orası şekillendiriyor. Hamdolsun vasat geçen mitingimiz yok" şeklinde konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Herkesin özellikle çözüm sürecini ne kadar çok benimsediğini görüyorum. Ben miting alanında karşımdaki topluluğu kalabalık anonim olarak görüyorum ve bana ne demek istiyorlar diye düşünüyorum. 

Iğdır'da bayrak üzerine konuşurken, Türk bayrakları ve Ak Parti bayraklarıyla coşkulu bir sahne vardı. Burası herkesin vatanıdır. Biz tek bayrak diyoruz. Bu millet birlik ve beraberlik istiyor. Ben ait olmaktan gurur duyacağım bir ülke istiyorum.

MHP SEÇİM BÜROSUNA ZİYARET

Meydanlarda konuşabiliriz ama ilişkiler olmalı. O gün Iğdır'da halka karışmak istedik. MHP'nin seçim bürosu var olumsuz durum yaşanabilir diye uyarı geldi. Bende inelim gidelim dedim. İçecek çayınız var mı diye sordum. Mutlu oldular. Bizi otobüse kadar uğurladılar.

Sayın Bahçeli'yi Osmaniye'de yuhalamaya kalktılar ama ben yuhalatmadım. AK Parti Genel Başkanı olarak mitinglerde tansiyonu yüksek konuşmalar yaparım ama başbakan olarak huzuru kollamak zorundayım. Onların kılına zarar gelirse ben zillet olurum.

Asgari ücretin 1500 TL'ye çıkması durumunda kayıt dışı çalışanların sayısı artar. 'AK Parti gitsin de ülke batarsa batsın' diyen bir medya var Türkiye'de. Açık söyleyeyim Doğan medyasıdır bunlar. Bu medya bu vaatlerin arkasında duruyor.

TUSİAD'A SERT ELEŞTİRİ

TUSİAD yarın çıksın 'Asgari ücret 2 bin TL olsun' desin. TUSİAD açıklama yapsın 'bunlar gayet akılcı politikalardır' diye. Bizim yaptığımız şeye popülizme düşmeyin diye çağrıda bulunanlar şimdi sesleri çıkmıyor. Bir taraftan Kılıçdaroğlu'nu parlatıyorlar bir taraftan HDP'yi parlatıyorlar.

DÜNYA KÜÇÜLÜRKEN BİZ BÜYÜYORMUŞUZ...

Biz orta yüksek gelir grubuna çıktık. Şimdi yüksek gelir grubuna çıkmamız lazım. ASLEP'i kuruyoruz 'Aile Ve Destek Kurumu'. 90'lı yıllarda dünya ekonomisi büyüdü bütün bu dönemde 200 milyar dolar olan ekonomimiz 230 milyar dolara çıktı. Biz ise bunu 830 milyar Dolar'a çıkarttık. Dünya o dönem büyürken biz küçüldük şimdi ise dünya küçülürken biz büyüyoruz. Hedefimiz dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi içine girmek.

"ESAD GERİLEMEYE BAŞLADI"

Esad gerilemeye başladı. Savaşacak asker bulamıyor. Bir zalim rejimin yaşaması mümkün değil. Tarih kendi halkına zulmedenleri öğütür.

"HDP BARAJIN OLDUKÇA GERİSİNDE"

Anketleri en iyi değerlendiren partiyiz. AK Parti'den MHP'ye oy kaymasını bekleyenler hayal kırıklığı yaşayacaklar. Son iki-üç haftadır bizim oy eğrimiz yukarıya doğru takip ediyor. Şimdi de 2011 seçimlerinin çıtasına yakın bir yerdeyiz, daha da yukarısına çıkacağımıza eminim. HDP bizdeki rakamlarda barajın çok gerisinde. O tür hayaller içerisinde olmamalılar."

Kaynak: haberturk.com

  :

  :

  :

  :

  "Davutoğlu, AKP'nin elindeki anket sonuçlarını açıkladı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ