close

Süleyman Soylu yine haddini aştı: Kılıçdaroğlu bertaraf edilmeli

AKP'nin tehdit makinesi Soylu: "Başbakanımıza sürekli hakaret eden bir adamın siyasetten bertaraf edilmesi Türkiye’nin hayrına olacaktır” dedi.
AKP'nin haddini aşan yorumlarıyla dikkat çeken Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde AKP teşkilatlarının tehdit edildiğini öne sürerken, “Orada seçim bürosu kiraladığımızda gidiyorlar, insanları tehdit edip seçim bürolarının geri verilmesini sağlamaya çalışıyorlar. Bu seçim sürecini, bir baskı sürecine döndürdüler. Orada insanlarımızı sahipsiz bırakmayız. Eğer bunu devam ettirirlerse orayı başlarına yıkarız” diyerek kendi tehditlerini savurdu.

ANKA'nın haberine göre; AKP internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Soylu, AKP Akçaabat Kadın Kolları tarafından ilçedeki bir restoranda düzenlenen kahvaltıda yaptığı konuşmada, hükümetin 13 yıllık icraatlarını anlatırken, AKP hükümeti döneminde ülkenin birinci kalkınma dönemini tamamlayarak, ikinci kalkınma dönemine geçtiğini savundu.

"KILIÇDAROĞLU BERTARAF EDİLMELİ"

Ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıran Soylu, “Ankara’da Rizeliler Gününe gidiyor. Kemençeyi görüyor, ne diyor biliyor musunuz? ‘Bu kemanla nasıl horon oynuyorsunuz’ diyor. Kemençeyle, kemanı ayıramayandan Türkiye’ye Başbakan, yönetici olur mu? Siz merak etmeyin, CHP de 7 Haziran akşamı Kemal Kılıçdaroğlu’na tezkereyi verecek” diye konuştu.

Soylu, Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi ve meselelerini bilmediğini iddia ederken “Kılıçdaroğlu’nun gitmesi bizim için kötü olacak ama sürekli yalan söyleyen, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza sürekli hakaret eden bir adamın siyasetten bertaraf edilmesi Türkiye’nin hayrına olacaktır” diye konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a da eleştirilerde bulunan AKP'li Soylu, “Van’da ne yaptılar biliyor musunuz? Bir musluk yaptılar, bütün bilbordlara koymuşlar. O musluktan kan akıtıyorlar, altına da yazıyorlar ‘Gerisini siz düşünün’ diye, tehdit ediyorlar. ‘Eğer HDP’ye oy vermezseniz, biz burayı kan gölüne çeviririz’ diye. Kan siyaseti güdüyorlar” dedi.

Soylu, çözüm sürecinin devamından yana olduklarını belirterek, “Biz Çözüm Sürecinden yanayız. Anaların ağlamasını istemiyoruz. Çözüm Sürecini kardeşlik süreci olarak biliyoruz” şeklinde konuştu.

Soylu, Çözüm Sürecinin muhatabının Demirtaş olmadığını ifade ederek, “Çözüm Sürecinin muhatabı, birlikte istiklal mücadelesi verdiğimiz kardeşlerimizdir. Birlikte büyük Türkiye’yi, zengin Türkiye’yi kurmaya çalıştığımız kardeşlerimizdir” diye konuştu.

AYDIN DOĞAN'A DA TEHDİT!

Soylu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde AKP teşkilatlarının tehdit edildiğini öne sürerken şunları kaydetti:

“Orada seçim bürosu kiraladığımızda gidiyorlar, insanları tehdit edip seçim bürolarının geri verilmesini sağlamaya çalışıyorlar. Bu seçim sürecini, bir baskı sürecine döndürdüler. Orada insanlarımızı sahipsiz bırakmayız. Eğer bunu devam ettirirlerse orayı başlarına yıkarız. Demokrasiyi istismar etmeye kalkmasınlar. Demokrasi üzerinden insanların özgürlüğüne, hüviyetine kıskaç vurmaya, onların oy kullanma hüviyetini engellemeye çalışmasınlar. Buradan Aydın Doğan’a sesleniyorum. Ey Aydın Doğan, bu işin bedelini sen de ödersin.”
 
  • Şükrü Timur
    İkiyüzlü, Sümüklü Sabataycı.. Şükrü Timur - 4 Mayıs 2015 Sabataycı sülo, dikkat et de sen bertaraf olmayasın!! Siyaset senin gibi "ağlaşıp duran sümüklüye" mı kaldı!? Çatlak herif, sen ne zaman "kasap oldun" da, onu bunu kesip doğrayıp bertaraf etmeye başladın!? Yine söylüyorum; dikat et de "kendini ve kendi dilini" kesmeyesin!! İkiyüzlü, adamsan önce çık gerçek kimliğini, kimin nesi olduğunu açıkla!! Ondan sonra nağme yap!! Ha ha ha..

:

:

:

:

"Süleyman Soylu yine haddini aştı: Kılıçdaroğlu bertaraf edilmeli" hakkında Tweetler

DİĞER POLİTİKA HABERLERİ