Sağlık Bakanı'ndan acı itiraf: Doktorum yok

LÖSEV tarafından hayırseverlerin desteğiyle Ankara'da yaptırılan LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi ile ilgili tartışmalar sürüyor.
10 Mayıs'ta açılması planlanan hastane ile ilgili Sağlık Bakanlığı ve LÖSEV arasında bazı sıkıntılar yaşanıyor.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu hastane ile ilgili acı bir itirafta bulundu: "Doktorum yok."

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Bursa'da bir grup LÖSEV gönüllüsü, sıkıntılarını anlatmaya çalıştı.

Müezzinoğlu'nun Kapalı Çarşı gezisinin ardından kendisiyle görüşmek isteyen kadınlara önce korumalar engel olmak istedi.

Bakana yaklaşan ve çocuğu lenf kanseri olan bir anne LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi'nin akıbetini sordu. Hafta sonu gerçekleşen olayın görüntüleri Facebook'a yeni düştü.

Görüntülerde annenin sorusu karşısında Bakan Müezzinoğlu, "Hastanenin açılmasıyla ilgili bir sorun yok. Ama benim Ankara Dışkapı'daki, Ankara Onkoloji'deki lösemili çocuklara bakan doktorlarımı çekerlerse oradaki çocuklar ne olacak? Doktor sayım belli. Onlara vereceğim doktor da belli" karşılığını verdi.

Soruna çözüm bulunması için ısrarcı olan annenin "Bir beni dinleyin, lütfen" demesi üzerine Bakan Müezzinoğlu, "Ben konuyu biliyorum" karşılığını verdi.

ANLATMAK İSTEDİ ANCAK

Derdini anlatmakta ısrar eden kadın ise, "Tamam, bir de benden dinleyin lütfen" diyerek şunları ifade etti:

"Biz tedavi gördük ama nasıl gördük bir anlatsam. Yani orada hijyenik ortam çok kötü. Ben çocuğumu zor kurtardım. Benim çocuğum iyileşti çok şükür ama başka çocukların ölmesini istemiyorum. Lütfen sağlık bakanım elinizden geleni yapmanızı bekliyoruz lütfen."

AKP İL BAŞKANINDAN İLGİNÇ UYARI

Bakan Müezzinoğlu da, "Allah şifa versin. Bütün çocuklar bizim çocuklarımız." diyerek kadınların yanından uzaklaştı. Bu arada, kadının konuşması sırasında AKP Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun'un sık sık araya girerek, "yavaş konuş" diyerek kadının konuşmasını engellemeye çalışması dikkatlerden kaçmadı.

Ankara'da hayırseverlerin desteğiyle yaptırılan LÖSEV Onkoloji Kenti, 10 Mayıs 2015 Pazar Günü açılacak. LÖSEV Bursa Koordinatörü Füsun Emecan Özcan, kanser kuşağında bulunan Türkiye'de her yıl yaklaşık 150 bin kişiye hastalık teşhisi konulduğunu, her yıl bir o kadar insanın da bu hastalıktan hayatını kaybettiğini ifade etti.

Özcan, "Bizleri her gün hastanelerde yatak bulamayan onlarca anne aramaktadırlar. Sadece çocuklar değil yetişkin kanser hastalarının da tedavilerinin yapılacağı hastanemizle ilgili sorunu cumhurbaşkanının çözeceğine inanıyoruz.

Sağlık Bakanlığından taşınma iznimizi bekliyoruz. Taşınma izninden hemen sonra hasta kabulüne başlayacağız."

  :

  :

  :

  :

  "Sağlık Bakanı'ndan acı itiraf: Doktorum yok" hakkında Tweetler

  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ