Brezilya'da Apple Watch Edition'ın fiyatı 30 bin doları buldu

Apple'ın 17 bin dolara ABD'de satılan lüks saati Apple Watch Edition'ın fiyatı Brezilya'da 30 bin doları (yaklaşık 90 bin TL) aştı.
Apple'ın yıllardır beklenen ve geçtiğimiz günlerde sınırlı sayıda ve belli modelleri ile satışa çıkarttığı akıllı saati Apple Watch görünen o ki herkesin kesesine uygun olmayacak.

Hali hazırda alüminyum alaşımlı Apple Watch Sport adlı standart sürüm 349 dolara ABD'de beğeniye sunulurken, Apple Watch Edition adlı lüks versiyonlar ise 17 bin dolara kadar alıcı bulabiliyor.

Şimdilik belli bölgelerde son kullanıcı ile buluşan Apple akıllı saati Apple Watch, paylaşılan bilgilere göre bazıları için gerçek anlamda ulaşılamaz olacak.

KESENİN AĞZINI FAZLACA AÇMAK ZORUNDA KALDI

MacMagazine Brasil'in haberine göre Brezilyalı Apple hayranları Apple Watch için kesenin ağzını "fazlaca" açmak durumunda.

Apple'ın ülkedeki fiyat politikası, üstüne de acımasız vergi sistemi eklenince, Brezilya'daki en ucuz Apple Watch modeli 625 dolara son kullanıcıyla buluşacak. Üst seviye Apple Watch Edition'ların fiyatı ise tam tamına 30 bin dolara kadar yükseliyor.

Bir başka deyişle, ülkemizdeki inanılmaz vergi oranları Brezilya gibi ülkeleri de vuruyor ve teknoloji takipçileri de bundan en çok etkilenen kesimlerin arasına katılıyor.

Kaynak: Hürriyet

  :

  :

  :

  :

  "Brezilya'da Apple Watch Edition'ın fiyatı 30 bin doları buldu" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ