Gazeteciler özgürlük için yürüyecek

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle gazeteciler yarın 13.00’te Beyoğlu Tünel’de toplanarak yapacakları yürüyüşte basına özgürlük isteyecekler. Yürüyüş öncesinde ise saat 11'de ise Gazeteciler Restoranı’nda bir toplantı gerçekleştirilecek.
Yarın 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü. Türkiye’de ve dünyada yüzlerce gazeteci hapiste. Birçok gazeteci ise, işlerini yaptıkları için iktidarlar tarafından baskı altına alınıyor, sokakta polis şiddetine maruz kalıyor.

Gazeteciler yarın 13.00’te Beyoğlu Tünel’de toplanarak basın özgürlüğü isteyecekler. Yürüyüş öncesinde ise saat 11'de ise Gazeteciler Restoranı’nda bir ztoplantı gerçekleştirilecek.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEKİ ENGELLER

Gazetecilere Özgürlük Platformu, G9 Gazetecilik Platformu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Çağdaş Gazeteciler Derneği ve DİSK Basın-İş Sendikası yarın 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü ile ilgili bir toplantı düzenliyor.  

Yarın saat 11.00’de Gazeteciler Restoranı’nda yapılacak toplantıda basın özgürlüğü önündeki engeller ve çözüm önerileri konuşulacak. 

BEYOĞLU TÜNELİ'NDEN GALATASARAY'A YÜRÜYECEKLER

Toplantı Gazetecilere Özgürlük Platformu Dönem Sözcüsü ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto’nun konuşmasıyla başlayacak.

Sırasıyla G9 Platformu Sözcüsü ve Avrupa Gazeteciler Birliği Onursal Genel Başkan Yardımcısı Doğan Tılıç, Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Uğur Güç, Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Abakay ve DİSK Basın-İş Sendikası Başkanı Faruk Eren sorunlarla ilgili görüşlerini dile getirecek.

Gazetecilik meslek örgütleri saat 13.00’de ise Beyoğlu'nda Tünel’de buluşarak Galatasaray’a yürüyecek ve bir basın açıklaması yapacaklar. Açıklama sonrası gazeteciler Tutuklu Gazete dağıtımını yapacak.

Kaynak: Evrensel

 

  :

  :

  :

  :

  "Gazeteciler özgürlük için yürüyecek" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ