Tuğçe Tatari'den "Persona Non Grata" adlı belgesele tepki

​Gazeteci Tuğçe Tatari, medyaya yapılan baskıları ele alan "Persona Non Grata" adlı belgesele tepki gösterdi.
Gazeteci Tuğçe Tatari, medyaya yapılan baskıları ele alan "Persona Non Grata" adlı belgeselde kendisinin yanı sıra Derya Sazak ve Fatih Altaylı gibi isimlerin yer almasına tepki gösterdi.

DERYA SAZAK VE FATİH ALTAYLI TEPKİSİ

Tuluhan Tekelioğlu'nun çektiği "Persona Non Grata" adlı belgeselde, medyaya yapılan baskılar ele alındı. Belgeselde, Akşam gazetesinden kovulan Gazeteci Tuğçe Tatari medyaya baskıyı anlattı. Aynı belgeselde Derya Sazak ve Fatih Altaylı gibi isimlerin yer aldığını öğrenen Tatari, Twitter’de buna tepki gösterdi.

Tatari, “Benim de yer aldığım Tuluhan Tekelioğlu'nun 'Persona Non Grata' belgeseliyle ilgili eleştirilerim ve rahatsızlıklarım var. Derya Sazak, Fatih Altaylı gibi isimlerle mağduriyet eşleşmesi yaşamak çok ağır oldu” dedi.

‘ÖDEDİĞİM BEDELİ 'O ADAMLARIN' ÖDEDİKLERİYLE EŞLEŞTİRMEM’

Sazak ve Altaylı’nın belgeselde yer almasını “tarihe gerçek dışı bir belge bırakmak” olarak ifade eden Tatari şöyle devam etti:

TAYYİP ERDOĞAN'A BAĞLAYAN BİR KİŞİ DEĞİLİM

“Medyanın geldiği durumu Altaylı ve benzerleri gibi sadece Tayyip Erdoğan’a bağlayan bir bakış açısına sahip değilim. Bizleri mağdur edenlerle aynı pakete koymak en hafif tabiriyle; tarihe gerçek dışı bir belge bırakmaktır. Ödediğimiz bedeller ağır olmakla beraber bunun edebiyatının da çok dikkatli yapılması gerekir. Son olarak; ben ödediğim bedeli 'o adamların' ödedikleriyle eşleştirtmem! Bunu da hakaret sayarım.”

İşte o tweetler:


  :

  :

  :

  :

  "Tuğçe Tatari'den "Persona Non Grata" adlı belgesele tepki" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ