Türkiye’de Basın Özgürlüğü, Şişli’de konuşulacak!

Çiğdem Anad, Can Ataklı, Barış Yarkadaş, Barış Pehlivan ve Pelin Batu, “Türkiye’de Basın Özgürlüğü” panelinde buluşuyorlar.
Dünya Basın Özgürlüğü Günü, Şişli’de bir panel ile kutlanıyor. Şişli Belediyesi, Türk basınının usta isimlerini 4 Mayıs Pazartesi günü bir panelde ağırlıyor.

Çiğdem Anad, Can Ataklı, Barış Yarkadaş, Barış Pehlivan ve Pelin Batu gibi isimlerin konuşmacı olarak yer aldığı panel, Harbiye’deki Divan İstanbul Otel’de düzenlenecek.

Açılış konuşmasını Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün yapacağı panelde Anad, Ataklı, Yarkadaş, Pehlivan ve Batu, basın emekçilerinin karşılaştığı sorunları farklı bakış açılarıyla ele alacaklar.

TÜRKİYE, BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ'NDE 149'UNCU SIRADA

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün yayınladığı 2015 Basın Özgürlüğü endeksine göre; Türkiye 180 ülke arasında 44.16 puanla 149. sırada yer aldı. Endekste Türkiye’nin listenin altında düşük bir puana sahip olmasında, İnternet’e yönelik müdahaleler, sansür, eleştirel olan gazetecilere davaların açılması ile bilgi özgürlüğünün zayıflayarak kötüleşmesi neden olarak gösteriliyor.

BASIN BÜROSU

Tarih: 4 Mayıs 2015, Pazartesi        Saat: 16.30
Yer: Divan İstanbul Otel/ Harbiye
İletişim: 0(212) 708 81 65

  :

  :

  :

  :

  "Türkiye’de Basın Özgürlüğü, Şişli’de konuşulacak!" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ