​Kardeş Payı yönetmeninin 'dizi' kararı şaşırttı!

Ekranların sevilen ve güldüren dizisi Kardeş Payı, önceki akşam final yaptı.
Yönetmen Selçuk Aydemir ve dizi ekibi final bölümünü birlikte izledi. Aydemir'in televizyon projeleriyle ilgili kararları şaşırttı!

Özdilek Park AVM’de yapılan özel gösterim gala tadındaydı. Espriler ve kahkahalar birbirini kovaladı. Oyunculardan Ayhan Taş, sinemaları karıştırıp final seyrine geç kalınca Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in dilinden kurtulamadı.

Cemcir, dizinin bitmemesiyle ilgili olarak “Kanal devam etmeme kararı aldı. Biz de saygı duyduk. Evi boşaltıyoruz arkadaşlar, yeni ev arıyoruz.” dedi. Diziden gururla bahsedeceklerini söyleyen yapımcı Alp ise “Bundan sonra internete bol bol işler yapacağız. Selçuk Bey artık televizyona dizi yazmayacakmış.”  ifadelerini kullandı. Kardeş Payı ile ilgili bazı tasarrufları olduğunu dile getiren Alp, film çalışmalarının ardından neler yapılabileceğini Aydemir ile konuşacaklarını anlattı. Düğün Dernek filminin ikincisine odaklandıklarını belirten Kural da “Bu biraz mahalle işi olduğu için daha kalabalık bir kadro ile çalıştık. Tadında bıraktık. Bitmesinden üzüntü duymuyoruz, bu daha çok hasretlik, ekibi özleyeceğiz.” diye konuştu.

BİRDENBİRE FİNALE OYUNCULARDAN TEPKİ

‘Hamiyet’ rolünü oynayan Ayşe Kökçü de seyirciler gibi aniden verilen final kararına tepkiliydi. Kökçü, “Birdenbire final bölümü oldu. Pat diye cumartesiye aldılar 28’inci olduk. Oradan oraya derken şerefle şanla bitirme kararı aldık.” değerlendirmesini yaptı. Final bölümünde dikkat çeken ince göndermelerdi. Kural’ın oynadığı Metin karakteri, “Bu programı cumartesiye alalım dediler bir şey dedim mi? Kim izler bizi cumartesi?” ifadelerini kullandı. Cemcir’in oynadığı Ali’nin “Dizilerde de aynen böyle yapıyorsunuz, önemli olayların öncesine reklam koyuyorsunuz sonra reytingler niye düşük?”  kullandığı cümleleriyse bir başka eleştiriydi.

2015 Mİ Kİ TÜM TÜRKİYE'DE ELEKTRİKLER KESİLSİN?

Final bölümünde eleştirilen sadece yayın gününün değiştirilmesi ve reytingler değildi. Ülke gündemiyle ilgili ince mesajlar da vardı. 2013’te yemek masası başında geçen bir sahnede Hamiyet, “Elektrikler de kesik.” dedi. Metin’in cevabı “Belki her yerde kesiktir.” oldu. Bunun üzerine Hamiyet de, “Yıl 2013 oğlum, 2015 mi ki tüm Türkiye’de elektrikler kesilsin. Fatura ödenmemiş.” ifadelerini kullandı. Yine bir başka sahnede Hamiyet çocuklarına, “Nerden öğreniyorsunuz böyle siyasi göndermeleri, ben size ‘Olacak O Kadar’ seyretmeyin demedim mi?” cümleleriyle kızıyordu. Son bölümdeki ince göndermelere salon alkışlarla destek verdi. 

  :

  :

  :

  :

  "​Kardeş Payı yönetmeninin 'dizi' kararı şaşırttı!" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ