Teknoloji devleri Barcelona'da buluştu!

GSMA Mobil Dünya Kongresi İspanya'nın Barcelona kentinde başladı.
Teknoloji dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen kongrenin ilk gününde özellikle Uzakdoğu'lu dev markalar son ürünlerini görücüye çıkartarak büyük ilgi çektiler.

200'den fazla ülkeden 90 bin profesyonelin katıldığı GSMA Mobil Dünya Kongresinde Çinli Huawei ve Koreli LG'nin akıllı saatleri, Tayvan markası HTC'nin, 'Re Vive' adlı sanal gerçeklik gözlüğü ön plana çıkarken Samsung ise yeni tanıttığı kıvrık ekranlı Galaxy S6 Edge adlı 2 farklı akıllı cep telefonu ile ilgi çekmeye çalıştı.

SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜKLERİ

Bu yılkı fuarın diğer bir özelliği de cep telefonlarının yanı sıra akıllı saat ve giyilebilir bilgisayar gibi son yıllarda oldukça ilgi çeken teknoloji ürünlerininde pazarlanması oldu.

Barcelona kentindeki fuarda ayrıca “Yeniliğin Eşiğinde adı altında özel bir bölüm oluşturuldu. Meraklıların uzun kuyruklar oluşturduğu bu bölümde sanal gerçeklik gözlükleri ile katılımcılar sanal ile gerçek dünya arsındaki ayrım yapmakta zorlandılar.  

Barcelona'da 5 Mart Perşembe gününe kadar devam edecek olan kongreyi yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

  :

  :

  :

  :

  "Teknoloji devleri Barcelona'da buluştu!" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ