Günün Videosu

Google kendi teknoloji şehrini kuruyor

Eskiden Google olarak bilinen ve artık Google'ın ana firması olan Alphabet'i çevreleyen söylentiler, firmanın kendi tekno-ütopya şehrini kurmayı planladığını gösteriyor.
Google'ın dev projesi: Tamamen teknoloji ile donatılmış, yepyeni bir "Alphabet şehri" kurmak!

Söylenenlere göre Alphabet çatısı altındaki Sidewalk Labs firması, projenin liderliğini yapmakta. Sidewalk CEO'su Dan Doctoroff, The Information sitesi tarafından oluşturulan konferansta, potansiyel proje hakkında ipuçları verdi. Doctoroff, büyük birteknoloji firmasının yaşayan, çalışan bir şehir kurmasının avantajları hakkında yorum yapamayacağını söylemekteydi. Ancak Doctoroff'un verdiği ipuçları, Walt Disney'in 1960'larda düşündüğü, ileri teknoloji ile çalışan bir şehir olan EPCOT'un orijinal görüşüne benzerlikler sunmaktaydı.

Sıfırdan bir şehir kurmanın hükumetin, sosyal politikaların ve veri ile çalışan yönetimin tekrar düşünülmesini sağlayacak olduğunu belirten Doctoroff, şehirlerin zorlu olduklarını ancak teknolojinin durdurulamayacağını söylemekteydi. Doctoroff daha sonra da konuşmasına yeni bir şehir kurmanın, siber güvenlik ve mahremiyet sorunlarını da ortadan kaldıracağını ekledi.

Bu proje, büyük ihtimal ile Sidewalk Labs'ın şu anda Ulaştırma Bakanlığı ile beraber yaptığı çalışmadan çok daha farklı olacak. Bu çalışma, şehirlerin ulaşım problemlerini çözmek için sürücüsüz araçların kullanımına odaklanmakta.

Yeni bir şehir kurmak, ABD için yeni bir fikir değil. İkinci Dünya Savaşı'ndan beri ABD, şehir problemlerinin, var olan şehirlerin düzenlenmesi yerine yeniden kurulmaları ile daha kolay çözülebileceği düşüncesine sahip. Bu projelerin bir kısmı, diğerlerinden daha başarılı durumda.

Kaynak: medyafaresi.com

  :

  :

  :

  :

  "Google kendi teknoloji şehrini kuruyor" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete