Günün Videosu

Hacker'lar ilk defa Apple kullanıcılarını hedef aldı

Hafta sonu Macintosh bilgisayarlarının hedef alındığı ilk hack saldırısı gerçekleşti. Saldırıdan etkilenen kullanıcı sayısı henüz netlik kazanmadı.
Son zamanlarda hacker'ların sıklıkla başvurduğu siber saldırı yöntemlerinden biri haline gelen Ransomware bu defa Apple kullanıcılarını hedef aldı. 

'Palo Alto Threat' isimli siber güvenlik firmasının direktörü  Ryan Olson, Cuma günü, ilk defa Macintosh bilgisayarlarını hedef alan bir Ransomware saptadıklarını duyurdu.  

Konuyla ilgili detaylı raporunu açıklayan Palo Alto Threat, 'Transmission' isimli bir BitTorrent programını taklit eden hacker'ların bu sayede Mac bilgisayarlara sızdığını, Transmission'ın 2.90 sürümünü bilgisayarlarına yükleyen Apple kullanıcılarının bilgisayarlarına virüs bulaştığını duyurdu.   

Apple konuyla ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak adı açıklanmayan bir Apple yetkilisinin ABD medyasına yaptığı açıklamaya göre, şirket, söz konusu saldırının daha geniş kitlelere yayılmaması için gerekli adımları attı. 

RANSOMWARE NEDİR? 

Bir virüs gibi sadece bilgisayara bulaşmayan, aynı zamanda o cihazdaki verileri şifreleyen Ransomware, bu sayede bilgisayar korsanlarının kullanıcılara şantaj yapmalarına olanak sağlıyor.  

MİLYONLARCA DOLAR ZARARA SEBEP OLUYOR 

Siber güvenlik uzmanları bugüne kadar sadece Microsoft kullanıcılarını hedef alan Ransomware'in siber dünyada her yıl milyonlarca dolar zarara sebep olduğunu 

  :

  :

  :

  :

  "Hacker'lar ilk defa Apple kullanıcılarını hedef aldı" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete