​İşte Whatsapp'ın sesli arama özelliği

Yakın zamanda Whatsapp ‘a gelecek olan sesli arama özelliğine ait görüntüler haberimizde…
Geçtiğimiz yıl Whatsapp CEO ‘su Jan Koum tarafından duyurulan sesli arama özelliğini hemen hemen herkes 2014 yılının sonlarında bekliyordu. Bu özellik 2014 yılının sonlarına yetişmemiş olsa da kısa bir süre sonra aktif olacak diyebiliriz.

Reddit’te pradnesh07 isimli kullanıcı, Whatsapp ‘ın sesli arama özelliğine davetiye yoluyla eriştiğini iddia etti ve bu iddiasını yayınladığı bir video ile destekledi. Kısa zamanda birçok kişinin dikkatini çeken bu video da Whatsapp ‘ın sesli arama özelliğine ait birçok ipucu bulunuyor.

Dev mesajlaşma servisine bu özellik 2.11.508 sürümüyle birlikte gelecek. Yani akıllı telefonunuza gelen güncelleme bildirimlerinde Whatsapp sürümünün 2.11.508 olduğunu görürseniz, sesli arama özelliğinin bu güncelleme ile geleceğini anlayabilirsiniz.

Bir kullanıcı tarafından sızdırılan bu bilgilerle bu özelliğin test aşamasında olduğunu ve artık aktif kullanıcıların kullanımına sunulduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz. Daha önce Facebook ‘un böyle hamlelerle yeni özelliklerini bazı kullanıcılarına test ettirdiğini görmedik değil.

Whatsapp ‘a da sahip olan şirketin oldukça ses getirecek bu özellik içinde aynı yolu denediğini söylemek güç değil. Bu özellik için gözler şimdi Şubat ayına dikilmiş durumda.

  :

  :

  :

  :

  "​İşte Whatsapp'ın sesli arama özelliği" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ