Atalay 'yanlışlıkla' Anne Eren'in cenazesine katıldı

12 Eylül askeri darbesi sonrasında yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren’in annesi Şadan Eren'in cenaze töreninde ilginç bir olay yaşandı.
Ankara’daki evinde 28 Kasım’da rahatsızlanarak bilinci kapalı bir şekilde hastaneye kaldırılan Şadan Eren, aylardır gördüğü tedaviye rağmen geçtiğimiz Pazartesi günü hayata gözlerini yummuştu.

Şadan Anne, yaşı tutmasa da idam edilerek cuntacıların “asmayalım da besleyelim” düsturunun sembolü haline gelen oğlunun yıllarca yasını tutmuştu.

"KİMSE EVLAT ACISI ÇEKMESİN, ÇOK ACI"

Sessizliğine “Aileler 12 Eylül’ü sorguluyor” belgeseliyle bozan Şadan Eren, acısını “Önceleri, onlar da benim çektiklerimi çeksin, aynısını yaşasın diye düşünüyor, beddualar ediyordum.

Yıllarca bu duyguları taşıdım, yüreğimi yaktılar...Sonradan vazgeçtim bu düşünceden. Onlar yargılanıp cezalandırılsınlar ama kimsenin, onların bile evlat acısı çekmesini istemem, bu çok acı. Çok acı...” diye dile getirmişti.Şadan Eren, vasiyeti doğrultusunda Ankara Karşıyaka mezarlığında eşi Ahmet Eren’in yanına defnedildi.

BEŞİR ATALAY 'YANLIŞLIKLA' CENAZEYE KATILDI

Öte yandan, cenazede ilginç bir olay da yaşandı. Başbakan Yardımcısı ve AKP Sözcüsü Beşir Atalay 'yanlışlıkla' Şadan Eren'in cenazesine katıldı!

Prof. Dr. Berati Hasanreisoğlu'nun annesinin cenazesi için Karşıyaka Mezarlığı Camii'nde bulunan Atalay tabutları karıştırınca yanlışlıkla Eren'in tabutunun arkasında yürüdü. Eren'in yakınlarına başsağlığı dileyen Atalay, daha sonra camiden ayrıldı.

  :

  :

  :

  :

  "Atalay 'yanlışlıkla' Anne Eren'in cenazesine katıldı " hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ