​Trafikte hayat kurtaran buluş

Samsung'un Arjantin'de hayata geçirdiği bir proje ile tırların arkasına devasa ekranlar yerleştirdi, trafik kazalarını ortadan kaldıracak ilginç bir işe imzasını attı.
Dünyanın belki de en önemli sorunlarından bir tanesi olan trafik kazaları pek çok dünya markasının üzerinde çalıştığı farklı çözümler ile ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Bunlardan bir tanesini de Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung yapıyor.

SORUN DİKKATSİZ SOLLAMALAR

Koreli Samsung, sık sık ölümlü kazaların yaşandığı Arjantin otoyolları için ilginç bir işe imzasını attı. Araştırmalar ölümle sonuçlanan kazaların öncelikle dikkatsiz sollamalar nedeniyle yaşandığını gösterirken, bunun farkında olan şirket de buna uygun bir çözüm geliştirdi.

DEV EKRANLARDAN ARACIN ÖNÜ VERİLİYOR

Samsung Arjantin, Leo Burnett Buenos Aires ile ortak gerçekleştirdiği çalışmada sollamalarda yaşanması muhtemel kazaların önüne geçmek istiyor. The Safety Truck adlı kameraları tırlar sayesinde sürücüler, tırın arkasında yer alan dev ekranlardan, büyük aracın önünü görebiliyor.

Tırın önündeki kameralar arka tarafa görüntüyü sunuyor, arkada kalan sürücü de sollama yapmak istiyorsa, diğer şeritten gelen bir otomobilin olup olmadığını rahatlıkla görebiliyor.

  :

  :

  :

  :

  "​Trafikte hayat kurtaran buluş" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete