iPhone kullanıcıları: Şifreniz çalınabilir

Apple'ın standart e-posta uygulamasında bir bug olduğunu açıklayan uzmanlar, kullanıcıların iCloud hesaplarının hacker'lar tarafından çalınabileceğini belirtiyor.
iPhone ve iPad kullanıcılarının başı yine hacker'lar ile dertte.

Siber güvenlik uzmanları, iOS kullanıcılarının iCloud şifrelerini çalınmasına imkan sağlayan yeni bir güvenlik açığı saptandığını duyurdu.

Akıllı cihazlarında 3'üncü parti uygulamalar yerine Apple'ın standart e-posta aplikasyonunu kullanan kişilerin saldırıya açık olduğunu belirten uzmanlar, bir bug sayesinde kullanıcıların bu uygulamaya girdiği iCloudşifrenin hacker'ların eline geçtiğini iddia ediyor.

Başka bir deyişle söz konusu bug, iPhone ve iPad'lerde sahte bir iCloud sayfasının açılmasına sebep oluyor. Kişinin bu sahte pencereye girdiği şifre ve kullanıcı adı otomatik olarak hacker'ların eline geçiyor.

SİSTEM AÇIĞI iOS 8.3'TE DE BULUNUYOR

Kullanıcıların bilgilerini çalmak için sahte iCloud giriş ekranı oluşturan siber korsanların Apple'ın en son yayınladığı işletim sistemi iOS 8.3'teki açıktan da yararlandığı da gelen iddialar arasında.

Konuyla ilgili henüz resmi bir duyuru yapmayan Apple'ın, kısa sürede bu soruna müdahale edeceği ve en geç iOS 8.4 ile birlikte sorunu çözmesi bekleniyor.

ÜNLÜLERİN DE BAŞINA GELMİŞTİ

Geçtiğimiz yıl yaşanan iCloud saldırısının ardından onlarca ünlü isime ait özel fotoğraflar internete sızdırılmış saldırıdan pek çok Hollywood yıldızı etkilenmişti.

  :

  :

  :

  :

  "iPhone kullanıcıları: Şifreniz çalınabilir" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete