Windows 10 kullananlara önemli uyarı

Windows 10 artık otomatik olarak bilgisayarlara yüklenecek. Windows 10 yüklendiğinde eğer önceden kullandığınız Windows sürümüne geçmek istiyorsanız 30 gününüz var; aksi halde geri dönme şansınız kalmayacak.
Microsoft, Windows 10'u yayınladıktan üç ay sonra, yükseltme işini "kolaylaştırma" planlarını duyurmuştu. Ekim'de yapılan açıklamaya göre Windows 10, belirli bir noktadan sonra "İsteğe bağlı" güncelleme olarak değil, "Önerilen güncelleme" olarak sunulmaya başlanacaktı.

ZDNet'ten Mary Jo Foley'e göre Microsoft, bu değişikliği uygulamaya başladı. Bu durum, Microsoft'un blog sayfalarında bir yetkilinin yaptığı açıklamayla da doğrulandı.

GERİ DÖNMEK İÇİN 30 GÜNÜNÜZ VAR

Foley, değişikliğin otomatik güncellemelerin etkin olduğu bilgisayarlarda Windows 10'a güncelleme işlemini otomatik olarak başlatabileceğini söylüyor. Bununla birlikte yükseltme işlemi, kullanıcının onayı alınmadan tamamlanmıyor. Windows 7 veya 8.1'den Windows 10'a yükseltip pişman olanların eski işletim sistemlerine dönmeleri için 30 günleri bulunuyor.

Microsoft, Windows 10'un 200 milyon cihazda kullanıldığını geçen ay açıklamıştı. Yazılım devi bu sayıyı birkaç senede 1 milyara yükseltmek istiyor, bu yüzden, bazen garip yöntemlerle, mümkün olduğunca çok kullanıcıyı Windows 10'a yükseltmeye çalışıyor.

  :

  :

  :

  :

  "Windows 10 kullananlara önemli uyarı" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete