Kanadalı lider kendisini eleştiren gazeteciyi böyle savundu

Özgeçmişi, fiziksel özellikleri ve özgürlükçü düşünceleriyle dünya genelinde milyonlarca sempatizan kazanan Kanada'nın yeni başbakanı Justin Trudeau, sosyal medyada gündem yaratmaya devam ediyor.
Seçimlerden birkaç gün önce Montreal kentindeki bir etkinlikte yaşanan olayda, Liberal Parti lideri Trudeau'nun, kendisine eleştirel bir soru yönelten gazeteci Omar Sachedina'yı yuhalayan taraftarlarını susturduğu anın görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Liberal Parti'nin seçim kampanyasına eşbaşkanlık eden Dan Gagnier'in istifasına ilişkin bir soru soran Sachedina'nın sözlerinin Trudeau taraftarlarınca bölünmesi üzerine arayan giren 43 yaşındaki siyasetçinin tepkisi çarpıcıydı.

Taraftarlarına dönerek sesini yükselten Trudeau, "Hey! Biz bu ülkede gazetecilere saygı gösteririz. Zor sorular sorarlar ve onlardan beklenen de budur. Tamam mı?" diye bağırdı.

İşte o anlar...


Trudeau, enerji şirketi TransCanada'ya gönderdiği e-postalarda, bir Liberal hükümete nasıl lobi yapacağına dair tavsiyelerde bulunduğu ortaya çıkan Gagnier'i önce savunmuş, ardından da istifasını istemişti.Eski bir boksör olan ve geçmişte bar fedailiği de yapan Trudeau, renkli kişiliğiyle popüler olmuştu.

Kaynak: hurriyet.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Kanadalı lider kendisini eleştiren gazeteciyi böyle savundu" hakkında Tweetler

  DİĞER DÜNYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete