Günün Videosu

Akademisyenlerin kapılarını işaretlediler

Kapıya "Gazi İletişim Ülkücüleri" imzasıyla tehdit mesajı bırakıldı
Ankara'da Gazi Üniversitesi'nde 'Barış için Akademisyenler'in yayınladığı bildirgede imzası bulunan iki akademisyenin kapısı işaretlendi ve tehdit mesajı bırakıldı.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde çalışan Doç Dr. Kemal İnal ve Doç. Dr. Betül Yarar'ın kapısına “Gazi İletişim Ülkücüleri” imzasıyla bırakılan kağıtta, “PKK'ya destek veren Betül Yarar'ı üniversitemizde istemiyoruz”, “PKK'ya destek veren Kemal İnal'ı üniversitemizde istemiyoruz” yazıları yazıldı.

Ayrıca sabah saatlerinde sivil polislerin İletişim Fakültesi'ne gelerek Yarar ve İnan'ın nerede olduğunu sorduğu öğrenildi. Özel güvenlik görevlilerinin okulda olmadıklarını söylemesi üzerine polisler okuldan ayrıldı.

Kapılarına tehdit mesajları bırakılan akademisyenler sadece Yarar ve İnan olmadı. Kırıkkale Üniversitesi’nde de Yrd. Doç. Dr. Fuat Özdinç’in kapısına ‘PKK’ya destek veren Fuat Özdinç’i üniversitemizde istemiyoruz’ yazılı bir not bırakıldı.Son olay ise Konya’daki Selçuk Üniversitesi’nde yaşandı. Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen’in kapısındaki insan hakları evrensel bildirgesinin üzerine “Şerefi şanı büyük Türk topraklarında senin gibi hainlere yer yok. Selçuk’u sana dar edeceğiz” yazan bir not bırakıldı. Kaynak: diken.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Akademisyenlerin kapılarını işaretlediler" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete