AKP'li yönetici esnafı haraca bağlamış!

AKP yöneticisi olan Necati Kalafat başkanlığını yaptığı kooparatife yolsuzluk baskını.
AKP Sinop eski il genel meclis Başkanı ve hala Sinop’un Türkeli ilçesi AKP yönetici olan Necati Kalafat’ın başkanlığını yaptığı Esnaf kefalet ve kredi kooperatifi, yolsuzluk yapılıyor iddiası ile esnafların şikâyeti üzerine savcılık talimatı doğrultusunda polis tarafından basıldı.

20'YE YAKIN ESNAF DİLEKÇE İLE BAŞVURDU

Baskın sonrası kooperatifte bulunan tüm envantere el konuldu. 5 bin nüfuslu İlçenin sanayi çarşısında önceden çaycılık yaptığı ve AKP yöneticiliği ile birlikte yıldızı parlayan Necati Kalafat’ın kooperatiften kredi verdiği esnaflardan çek ve senet karşılığı kendisine komisyon aldığı ileri sürülüyor. 20’ye yakın Esnafın birer dilekçe ile müracaat yaparak Türkeli Cumhuriyet savcılığına hakkında suç duyurusunda bulunduğu AKP’li Kalafat’ın, 300 bin TL değerinde Volvo marka jeep aldığı, kızına da 60 Bin TL değerinde sıfır otomobil hediye ettiği belirtiliyor. 
Kooperatif bölge müdürlüğüne bulunduğu mal beyanında 1 Milyon 900 bin TL nakit parası bulunduğunu belirten Necati Kalafat’ın ilçe esnafına adeta haraca bağladığı ileri sürülüyor. Halk sesi sitesinden Mete Çağdaş'ın haberine göre, savcılığa suç duyurusunda bulunan esnaf arkadaşları adına açıklamada bulunan Resul Taşdelen olayın peşini bırakmayacaklarını belirterek “Bu kişinin kooperatif başkanlığı dışında siyasi bir kimliği var.Savcılığa şikayette bulunduktan 2 hafta sonra kooperatifin basılması manidardır. Bu bize göre şahsa delilleri yok etmesi için zaman tanımaktır. Çünkü bizim şikayetimiz sonrası bu şahıs (Yanlış olmuş) diyerek, herkese yasa dışı yollardan elde ettiği komisyonları geri iade etmeye başlamış ve sabahlara kadar kooperatifte çalışarak evraklar üzerinde oynamalar yaparak kendini temize çıkartma yoluna gitmiştir." dedi.

Öte yandan AKP Sinop eski il genel meclis Başkanlığı yapan ve hala Türkeli ilçesinde teşkilat başkan yardımcısı olarak görev alan Necati Kalafat’ın başkanlığını yaptığı kooperatife ait Hamam ve düğün salonundan gelen gelirleri de kayıt altına almadığı ve esnaflardan yıllardır aldığı komisyonlar ile birlikte kendine en az 10 Milyon TL’lik haksız kazanç sağladığı iddia ediliyor. Kızının birini İngiltere de din eğitimi gören özel bir okulda eğitimini sağlayan Kalafat’ın diğer kızını ve bir yeğenini de kooperatifte maaşlı çalıştırdığını belirten esnaflar “5 Bin nüfuslu bir ilçede çay ocağı işletirken nasıl oluyor da bu kadar yüksek miktar da nakit para ve mülk sahibi olmuş savcılık bunu ondan sorsun istiyoruz.Ama nerde ise bir ay olacak hala bir gelişme yok.Siyasi kimliğini kullanarak bu suçlarını örtbas ettirmesinden korkuyoruz“ dediler.

İşte şikayet dilekçesi:Kaynak: odatv.com

 

  :

  :

  :

  :

  "AKP'li yönetici esnafı haraca bağlamış! " hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete