#EnsarVakfıKapatılsın TT'de birinci sırada

45 erkek çocuğuna tecavüz edildiği iddia edilen evlerin bağlı olduğu Ensar Vakfı'na tepkiler çığ gibi büyüyor.
KARŞI GAZETE | HABER MERKEZİ

Karaman'da bir öğretmenin tarikat evlerinde en az 45 erkek öğrenciye tecavüz ettiği iddia edildi. Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kaldıkları öne sürülen 9 ve 10 yaşlarında bulunan öğrencilere tecavüz eden öğretmen ise tutuklandı.

Haberin kamuoyunda duyurlması ardından tepkiler çığ gibi arttı.

ERDOĞAN'LARIN DESTEKLEDİĞİ VAKIF

Emine Erdoğan'ın Ensar Vakfı için düzenlenen bir programda "90 yıllık enkazı kaldırdık" demesi ardından "Cumhuriyet'i bir enkaz olarak degerlendi" eleştirileri yapılmıştı. 

Emine Erdoğan gelen sert tepkiler sonrası Cumhuriyet'i hedef alan sözlerinin çarpıtıldığını iddia ederek geri basmış ve darbeleri kasdettigini öne sürmüştü.

‘Ensar Gönüllüleri Buluşması'nda vakfa desteğini gösteren Emine Erdoğan'dan tecavüze uğrayan çocuklar içinse henüz bir açıklama gelmedi.Ensar Vakfı organizasyonlarında Erdogan bolca boy gostermekteydi.

Tecavüz iddialarının ardından Ensar Vakfı'na tepkiler için açılan #EnsarVakfıKapatılsın hashtagi kısa sürede birinci sıraya yükseldi.

İşte tepkilerden bazıları...

KARSIGAZETE.COM.TR

  :

  :

  :

  :

  "#EnsarVakfıKapatılsın TT'de birinci sırada" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete