Fethullah Gülen için şok karar!

Gazeteci Haydar Meriç cinayetiyle ilgili soruşturmada, savcı Yılmaz’ın yakalama talebi, Ceza Hâkimliği tarafından “Kuvvetli delliler var” denilerek kabul edildi. ..
Fethullah Gülen hakkında cinsel ilişki iddialarını da içeren kitap yazdığı için 'FETÖ'cü polisler tarafından 2011'de domuz bağıyla işkence yapılarak öldürüldüğü iddia edilen gazeteci Haydar Meriç cinayeti soruşturmasında Gülen için yakalama kararı çıkartıldı.

Sabah'ın haberine göre, soruşturmayı yürüten İstanbul Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Savcısı Hasan Yılmaz, dosya şüphelilerinden Fethullah Gülen, Serdal Güldalı, Lokman Kırcalı, Salih Keskinkılıç, Tolga Güzeltaş ve Enes Çığcı'nın tüm çağrı ve aramalara rağmen bulunamadıkları, dosya kapsamında haklarında kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösterir delillerin bulunduğu gerekçesiyle tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

9 İSTİHBARATÇI TUTUKLU

Talebi değerlendiren İstanbul 3. Sulh Ceza Hâkimliği, Gülen ve diğer 4 şüpheli hakkında yakalama kararı verdi. Gülen tasarlayarak bir suçu gizlemek, başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak için öldürme' ve 'silahlı terör örgütü kurma veya yönetme'kle suçlanıyor. Diğer şüphelilere de 'kişiyi hile hürriyetinden yoksun kılma' ve 'terör örgütü üyeliği' suçlarından yakalama kararı verildi. Haydar Meriç cinayeti ile ilgili İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca geçtiğimiz hafta 41 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılmış 30 şüpheli gözaltına alınmıştı. 12 şüpheli savcılık sorgusu ardından serbest bırakılırken 3 kişi adli kontrol, 15 kişi ise tutuklama talebiyle nöbetçi hâkimliğe sevk edilmişti. 9 şüpheli tutuklanarak cezaevine konulurken 7 kişi hakkında adli kontrol kararı verilmiş 2 kişi ise hakimlik sorgusu ardından salıverilmişti. 9 şüpheli Silivri Cezaevi'ne konulmuştu.

  :

  :

  :

  :

  "Fethullah Gülen için şok karar!" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete