​Hakan Şükür aylar sonra ortaya çıktı

Hakan Şükür: Projelerimi hayata geçirince Türkiye'ye döneceğim.
Geçen yıl ABD’ye taşındığı ortaya çıkan ve hakkında Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiasıyla 4 yıl hapis istemiyle soruşturma da açılan eski futbolcu ve AKP eski milletvekili Hakan Şükür İtalyan  televizyonuna konuştu. İtalyan devlet kanalı RAI 3′te dün akşam yaklaşık 2 buçuk saat süren “L’Erba dei Vicini (Komşunun Çimi)” adlı programına canlı yayınla katılan  ŞÜkür ABD’nin San Francisco şehrinde yaşadığını belirterek, “Projelerimi hayata geçirince Türkiye´ye geri döneceğim” dedi.

“PROJELERİMİ HAYATA GEÇİRİNCE DÖNECEĞİM”

Programın sunucusu Beppe Severgnini, Hakan Şükür’ü “İtalya’da tanınan bir futbolcu. AKP’den milletvekili seçildi, ancak 2013′te istifa etti. Twitter’da paylaştığı iletiler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hoşuna gitmiyordu. Şimdi ise San Francisco’da yaşıyor” diye tanıtırken, Şükür’e “Orada ne yapıyorsunuz?” diye sordu. Hakan Şükür ise, “Çocuklarımın eğitimi ve bir spor akademisi için, güzel projeler için buradayım. Aynı zamanda İngilizce de öğreniyorum. Projelerimi hayata geçirince Türkiye’ye döneceğim” sözleriyle karşılık verdi.“TÜRKİYE’DEKİ SORUNLARI ANLATMAK BİR PROGRAMA SIĞMAZ”

Severgnini ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaşadığı sorunları kastederek, “Yani istediğiniz zaman Türkiye’ye dönebilir misiniz?” sorusunu Şükür’e yöneltti.  “Türkiye’deki problemleri anlatmak bir programa sığmaz” diye karşılık veren Şükür ise şöyle devam etti: “Türkiye’de birçok alanda özgürlük sorunu olduğu gibi sporda da var. Her sektöre yönelik baskı var. Ben bu nedenle istediklerimi yapabilmek için buraya geldim. Evet o tweetleri attım ve bu iletilerinizden dolayı Türkiye’de farklı yorumlar çıkartılıp, mahkemelere de düşebiliyorsunuz. Bu nedenle buraya gelmeye karar verdim. Burada hem kendimi geliştiriyorum hem de sportif projelerimi hayata geçirmek için çalışıyorum.”

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "​Hakan Şükür aylar sonra ortaya çıktı" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete