Aydın Doğan, kaçakçılık iddiasıyla terör savcısına ifade verdi

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, POAŞ'ta yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle terör savcısına ifade verdi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2008’de Doğan Grubu yöneticilerinin de bulunduğu 50’ye yakın şüpheli hakkında açılan Petrol Ofisi (POAŞ) soruşturma dosyasını yeniden açtı.

Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, şüphelilerin ifadelerini almaya başladı. Gümrük vergisini eksik ödeyerek akaryakıt kaçakçılığı yapmakla suçlanan şüpheli ve müştekiler, bir bir adliyeye çağrıldı.

İşadamı Hayyam Garipoğlu da müşteki olarak geçtiğimiz Cuma günü ifade vermiş ve Aydın Doğan’dan şikayetçi olmuştu. Garipoğlu; “Doğan Grubu hakkımda sayısız haber yaptı. Beni zor duruma düşürdüler” diye konuşmuştu.

3 SAAT İFADE VERDİ

Soruşturma kapsamında, Aydın Doğan dün şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Saat 10.00’da İstanbul Adliyesi’ne protokol kapısında giren Doğan, 7 avukatı ile birlikte 7. kattaki Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’na çıktı.

Doğan, soruşturma Savcısı Adem Meral’in sorularını cevaplandırdı. Yaklaşık 3 saat sorgulanan Doğan’ın ifadesinde kaçakçılık iddialarını reddettiği öğrenildi. Soruşturma kapsamında 13 Temmuz 2015’te Aydın Doğan’ın kızı Hanzade Doğan Boyner’in de şüpheli sıfatıyla ifadesi alınmıştı.

Boyner; “Soruşturmaya konu olan Point ve Pouk şirketleri Petrol Ofisi’ne bağlı kuruluşlarıdır. Ancak benim görev aldığım süre içerisinde şirketlerin her ikisi de tasfiye aşamasındaydı” diyerek iddiaları reddetmişti.,

Kaynak: medyaradar

  :

  :

  :

  :

  "Aydın Doğan, kaçakçılık iddiasıyla terör savcısına ifade verdi" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete