Yarkadaş'tan işten çıkarma tepkisi: Hukukun ırzına geçiliyor

Kanaltürk ve Bugün TV'de çalışan 172 kişinin işine son verildi. Hiçbir gerekçe gösterilmeden yapılan işten çıkarmaya CHP'nin gazeteci milletvekili Barış Yarkadaş'tan sert tepki geldi.
Kanaltürk ve Bugün TV'ye atanan kayyum, hiçbir gerekçe göstermeden kanal bünyesinde çalışan 172 kişinin işine son verdi.

CHP İstanbul Milletvekili - CHP Medyaya Yönelik Baskıları İzleme Komisyonu Üyesi - Gazeteci Barış Yarkadaş sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından Kanaltürk ve Bugün TV'deki kıyımlara şu mesajlarıyla tepki gösterdi:

"Kanaltürk ve Bugün TV'de "kayyım" değil KIYIM var... 172 meslektaşımız daha işsiz bırakıldı.Kanaltürk ve Bugün TV çalışanlarının tamamı, dün GBT'den geçirildi. Yapılan suçtur. Hukukun ırzına geçiliyor. Binayı polis yönetiyor.

Yazı İşleri toplantısına polisler, darbe döneminde bile girmemişti. Hayaldi gerçek oldu! Kanaltürk ve Bugün'de yaşananlar utanç vesikasıdır. 172 çalışanı kış ortasında tazminatsız bir şekilde kapıya koyanlar, yaptıklarınız unutulmayacak. Çalışanların haklarını gasp etmeyin. Kayyum yanlıştan dönmeli ve çalışanların haklarını derhal vermelidir.'Kaynak: gercekgundem.com

  :

  :

  :

  :

  "Yarkadaş'tan işten çıkarma tepkisi: Hukukun ırzına geçiliyor" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete