​ÇGD'den Cumhuriyet gazetesine destek

Çağdaş Gazeteciler Derneği Cumhuriyet gazetesine açılan terör soruşturması açılmasına tepki gösterdi
Cumhuriyet gazetesinin bugün manşetten duyurduğu ve internet sitesinden videosunu yayınladığı MİT TIR'larından silah çıkma görüntülerinden sonra açılan terör soruştumasına bir tepkide Çağdaş Gazeteciler Derneği'nden geldi.

ÇGD: Cumhuriyet’in yanındayız

Cumhuriyet gazetesi, büyük bir gazetecilik başarısı ile ilk günden bu yana inkâr edilen silahların görüntülerine ulaşmış ve kamusal sorumlulukları gereği yayımlamıştır.

Bu habere karşılık İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “terör soruşturması” açılması, iktidarın suçüstü yakalandığının göstergesidir. 

Ortada artık saklanamaya bir gerçek vardır: Ülkeyi yöneten iktidar, Türkiye’de de faaliyet gösteren terör örgütlerine silah yardımı yapmaktadır. Soruşturma açılması gerekenler, haber alma hakkını savunan ve halkın sürüklendiği savaşın haberlerini yapan Cumhuriyet gazetesi ve gazeteciler değil bu kirli savaşı destekleyenlerdir.

Çağdaş Gazeteciler Derneği olarak, gazetecilik başarısı nedeniyle cezalandırılmak istenen Cumhuriyet Gazetesi’nin yanında olduğumuzu ve yürütülen bu savaşı lanetlediğimizi bir kez daha kamuoyuna bildiririz.
 
ÇAĞDAŞ GAZETECİLER DERNEĞİ GENEL YÖNETİM KURULU

  :

  :

  :

  :

  "​ÇGD'den Cumhuriyet gazetesine destek" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete