Gülerce'den bomba Fuat Avni iddiası!

Star gazetesinin yeni yazarı Hüseyin Gülerce, köşesindeki ikinci yazısında Twitter fenomeni Fuat Avni hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı.
Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Emniyet teşkilatı çindeki 'paralel yapılanmaya' yönelik operasyonları önceden haber vermesiyle ünlenen Fuat Avni'nin CIA elemanı olabileceğini yazdı.

Bir dönem cemaatin içinde yer alan ancak 17-25 Aralık operasyonları sonrası hükümet cemaat kavgasında iktidar partisinden yana saf tutan Gülerce, bugünkü yazısında Fuat Avni hakkında ilginç iddialara yer verdi.

Arap Baharı sonrası ABD'nin sosyal medyayı etkin biçimde kullandığına dikkat çeken yazar, sözü attığı tweetlerle gündem olan Fuat Avni'ye getirdi.


Gülerce, Zaman yazarı Lale Kemal'in 2 Eylül tarihinde Fuat Avni hakkında ortaya attığı iddiaları okurlarıyla paylaştı:

İSTİHBARAT HAVUZUNUN ELEMANI

(...) Ben Fuat Avni’nin, Sayın Cumhurbaşkanı’nın yıpratılması ve AK Parti’nin artık tek başına iktidar olamaması planının bir parçasını olduğuna inanıyorum.

Söz konusu istihbaratın, ancak Paralel Devlet yapılanmasının elemanları tarafından temin edilebileceğini düşünüyorum. Fuat Avni, Pensilvanya merkezli, aralarında psikolojik harp uzmanlarının da bulunduğu bir istihbarat havuzunun elemanı olabilir.

O İDDİAYI ZAMAN YAZARI YAZDI

Pekiyi, Mısır’daki gibi CIA’yı hatırlatan bir ilişki söz konusu olabilir mi? Bu konuda gözlerimizi dehşetle açan bilgi de Zaman yazarı Lale Kemal’den geldi:

“Fuat Avni’nin, Amerikan casusluk örgütü CIA kaynaklı olduğuna dair artan biçimde dış kaynaklı bilgiler almaya başladım. Bu yakından takip edilen hesabın, CIA içinde gizli bir hesap olduğu, Türkiye’de artan otoriterleşmeyi deşifre etmeyi amaçladığı intibaı çok güçlü. Demem o ki, Türkiye’deki tehlikeli gidişata artık dışarıdan müdahale ile “dur” denilebilir. Türkiye’nin, “otoriterleşmesine,” izin verilmeye(bilir)...”

(Lale Kemal,’Fuat Avni’, ‘dur’ diyebilir. Zaman, 2 Eylül 2015)
Gülen cemaati ve CIA! Bu günleri de mi görecektik?"

  :

  :

  :

  :

  "Gülerce'den bomba Fuat Avni iddiası!" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete