​'Tetikçi yazar' bu defa fena yakalandı

Cem Küçük'ün 2011 yılında attığı tweetlerde Deniz Feneri Davası'nda hükümeti suçladığı ortaya çıktı: "Utancımdan yerim dibine giriyorum"
Star gazetesi yazarı Cem Küçük'ün Deniz Feneri Davasında hükümeti "kendi adamlarını" korumakla suçladığı ve "utancımdan yerin dibine giriyorum" dediği ortaya çıktı.

Hükümete yakın Star gazetesinin patronu Ethem Sancak, ile Deniz Feneri davasında yargılananlardan Zahit Akman'ın sahibi olduğu Kanal 7 ile arasındaki kavgada yeni bir ayrıntı ortaya çıktı.

Kanal 7'nin temsilcisi Mehmet Acet'in Cemaat'in "Deniz Feneri" ile ilgili şantajına boyun eğdiğini öne süren Star gazetesi yazarı Cem Küçük'ün, Deniz Feneri ile ilgili hükümeti suçlayarak "Her şey ortada hükümeti bu konuda hiç inandırıcı değil" dediği ortaya çıktı.

Ethem Sancak ile kanal 7 arasında Digitürk'te boşalan 29. kanal sırasına geçiş kavgası, iki kurumun da "eski defterleri" açmasıyla devam etmişti.

Kanal 7'yi "Deniz Feneri dosyası ile vuran Star gazetesi yazarı Cem Küçük, iki gün önceki yazısında Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman'ın Cemaat’in elindeki Deniz Feneri dosyasından korktuğunu, Cemaat'in santajlarına boyun eğdiği için Ethem Sancak’ı hedef aldığını öne sürmüştü.

HÜLÜMET HİÇ İNANDIRICI DEĞİL, UTANCIMDAN YERİN DİBİNE GİRİYORUM

Ancak bugün hükümetin en ateşli yandaşlarından biri olan Cem Küçük'ün 2011 yılında attığı tweetlerde Deniz Feneri Davası'nda hükümeti suçladığı ve "Arkadaşlar Deniz Feneri'ni soruyor, utancımdan yerin dibine giriyorum" dediği ortaya çıktı.

2011 yılında "Deniz Feneri davasını savunmak mümkün değil. Her şey ortada hükümeti bu konuda hiç inandırıcı değil" diye yazan Küçük, tweetlerinin devamında da "Arkadaşlar Deniz Feneri'ni soruyor, utancımdan yerin dibine giriyorum. Ergenekon'u Fener'i linç et kendi adamlarına dokunma. Deniz Feneri davasında adı geçenlerin işi çok zor. Zahit Akman için sonun başlangıcı" ifadelerini kullanmış.

Deniz Feneri soruşturması, 2008’de Ankara’da başlamış, operasyonlar 2011 yılında yapılmıştı. İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi, 13 Mayıs 2015’te davayı bitirerek sanıkların beraatine karar vermişti. Kararda hükümetin etkisinin olduğu, uzun süre tartışılmıştı.

Kaynak: odatv.com

  :

  :

  :

  :

  "​'Tetikçi yazar' bu defa fena yakalandı" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete