TRT 96 çalışanını işten çıkarıyor

TRT Yönetiminin, TRT Türk ve TRT Avaz Kanallarını birleştirme kararı almasının ardından 96 kişiyi işten çıkaracağı öğrenildi.
TRT Yönetiminin TRT Türk ve TRT Avaz kanallarını birleştirme kararı almasından sonra TRT Türk bünyesinde ve programlarında yıllardır çalışan 96 kişi 31 Aralık 2015 tarihi itibariyle işsiz kalıyor. 

Evrensel'de yer alan habere göre, şirket üzerinden istihdam edilen 33 kişinin sözleşmesinin uzatılacağını açıklayan TRT Genel Müdürü Şenol Göka, söz konusu 96 kişiyle ilgili ise herhangi bir açıklama yapmadı. 

İşten çıkarılacak olan çalışanlar, TRT Türk kurulduğundan bu yana program bütçeleri üzerinden çeşitli şirketlerle yapılan sözleşmelerle maaşlandırılıp kanalın kendi sözleşmelerinin dışında tutuluyorlardı. Çalışanlar bu nedenle, “taşeron işçi” statüsünde bile görünmüyorlardı.

TRT Türk’te halen çalışmakta olan 96 kişinin 1 Ocak itibariyle akıbetinin ne olacağına dair belirsizlik devam ederken, yapılan tek açıklama kanal yönetimi tarafından ve sözlü olarak, “işe gelmeyin” oldu.

Kaynak: Evrensel Gazetesi

  :

  :

  :

  :

  "TRT 96 çalışanını işten çıkarıyor" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete