Günün Videosu

TRT, Ersin Düzen'e 278 bin liraya nasıl aktardı?

TRT Stadyum için Ersin Düzen’e haftada 69 bin 500, ayda 278 bin lira ödüyor. Peki TRT Ersin Düzen’e bu parayı nasıl aktarıyor?
Stadyum programı spikeri Ersin Düzen, TRT’den servet kazanan isimlerden sadece bir tanesi. TRT Stadyum için Ersin Düzen’e haftada 69 bin 500, ayda 278 bin lira ödüyor. Peki TRT Ersin Düzen’e bu parayı nasıl aktarıyor?

Ersin Düzen’in sahibi olduğu ERS Prodüksiyon Reklamcılık ve Organizasyon Ltd.Şti ile TRT arasında anlaşma yapıldı.

Bu anlaşmaya göre Ersin Düzen Stadyum programı sunacaktı. Stadyum ortak yapım programı olmasına rağmen TRT’nin kameralarıyla, TRT imkanlarıyla, TRT stüdyolarında çekiliyor. Bu masrafların aslında anlaşma yapılan şirket tarafından yapılması gerekiyor. Özel Tv’lerde ortak yapımlarda kanalın ekip ve ekipmanlar kullanıldığında bunlar ücretten düşülür. Ersin Düzen için bu yapılmadı. TRT ile çalışan diğer ortak yapım şirketleri ile yapılan anlaşmalarda da aynı yöntem izleniyor.

TRT'NİN TANITIM VE SESLENDİRME İŞLERİ DE VERİLDİ

Ersin Düzen ile TRT arasındaki anlaşma sadece Stadyum programını kapsamıyor. Ersin Düzen’in ERS Prodüksiyon Reklamcılık ve Organizasyon Ltd.Şti’ne bir kıyak daha yapıldı. TRT1’in tüm program tanıtım ve seslendirmeleri de Ersin Düzen’in şirketine verildi. 10 bine yakın çalışanı bulunan ve bu zamana kadar TRT içinde yapılan tanıtım ve seslendirmeler dış yapıma devredildi. Özel TV’lerde bile tanıtım departmanlarının yaptığı işi TRT ilk kez dış yapıma verdi.

278 BİNE KILIF

TRT kaynakları Ersin Düzen’in aylık aldığı 278 bin TL’nin kılıfı işte bu seslendirme ve tanıtım işi olduğunu belirttiler.

Aynı kaynaklara göre; Ersin Düzen’in Stadyum programı için aldığı ücret aslında düşük yazıldı. Asıl para tanıtım ve seslendirme işi olarak gösterilip ödeniyor. Ersin Düzen “Program ücretim ve aylık maaşımla ilgili hakkımda çıkan iddialar ve haberler yalandır. İftira ve yalanlarla, kişilik haklarımı zedelemeye çalışanlar ile ilgili hukuk yollarına başvuracağım. Sonucunu kamuoyuyla paylaşacağımın bilinmesini rica ederim.” açıklamasını da bu yüzden yaptı.

Kaynak: Gazeteport

  :

  :

  :

  :

  "TRT, Ersin Düzen'e 278 bin liraya nasıl aktardı?" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete