TRT'den o iddialara yalanlama

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), medyada yer alan "TRT ‘haber kiralayarak’ bir skandala daha imza attı" başlıklı haberlerin gerçekleri yansıtmadığına ilişkin açıklama yaptı.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), medyada yer alan "TRT ‘haber kiralayarak’ bir skandala daha imza attı" başlıklı haberlerin gerçekleri yansıtmadığına ilişkin açıklama yaptı.

TRT’den yapılan açıklamada yaklaşık bir buçuk yıl önce sona eren "dış yapım" uygulamasının halen devam ediyormuş gibi gösterildiği belirtildi. Açıklamada bazı internet sitelerinde ve gazetelerde yer alan “TRT ‘haber kiralayarak’ bir skandala daha imza attı” başlıklı haberle kamuoyunun yanıltılmaya çalışıldığı iddia edildi.

Şenol Göka’nın TRT Genel Müdürlüğü görevini üstlenmesinin hemen ardından, TRT Yönetim Kurulu’nun “kurum kaynaklarıyla yapılacak iç yapımlara ağırlık verilmesi” kararı aldığı belirtilen açıklamada, bu karar gereği TRT Kürdi’de yayınlanan haber ve içeriklerin 16 Mart 2015 tarihinden itibaren yaklaşık bir buçuk yıldır TRT’nin kendi bünyesinde hazırlandığı vurgulandı. Bu yapımlar için dışarıya tek kuruş para ödenmediği ifade edilirken, bazı haber programlarının dış yapım olarak alınmasının -eski adıyla- TRT 6’nın yayına başladığı ilk döneme ait uygulama olduğu, bu uygulamanın da bir zorunluluk olarak personel eksikliğinden kaynaklandığı ifade edildi.

TRT’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İlgili yönetim kurulu kararı TRT Kürdi’nin yanı sıra tüm yayın mecralarımızda titizlikle uygulanmaktadır. Bu doğrultuda stüdyo eksikliğinden kaynaklı dış yapımlar, kısa sürede tamamlanan ve faaliyete geçen yeni stüdyolarımızla sona erecektir. TRT’nin kurum kaynaklarıyla iç yapımlara yönelmesi 2015 yılı faaliyet raporunda da görülmektedir. Bazı çevrelerin TRT’yi hedef alan yayınları, bizlerin çalışma azmini ve gayretini kıramayacak, TRT bundan sonra da milletimizin hizmetinde olmaya devam edecektir.”

Kaynak: ANKA

  :

  :

  :

  :

  "TRT'den o iddialara yalanlama" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete