AKP'li başkan skandal sözlerini savundu!

AKP'li Delican, "Artık şehit gelmeyecek" sözleri hakkında açıklama yaptı: "Biz ne söylediğimizi biliyoruz. "
AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 1 Kasım gecesi Cumhuriyet Meydanı'nda seçim sonuçlarını kutlayan AKP'liler'e yönelik yaptığı konuşmaya açıklık getirdi. Başkan Delican'ın konuşmasında geçen, "Artık ülkemize şehit gelmeyecek, o şehitlerimizden Allah razı olsun, o şehitlerimiz bize büyük bir emanet bıraktı" cümlesinin farklı yönlere çekildiğini anlatırken, "İnşallah, yeni şehitlerimiz olmayacak' temennimi; art niyetli bir bakış açısına alet edilmesi üzüntü vericidir. Dağlıca ve Iğdır'da şehit düşen askerimiz ve güvenlik kuvvetlerimiz gibi; Suruç'ta; başkentimiz Ankara'da masum insanların kanını dökenlere, nedeni ne olursa olsun teröre geçit vermeyeceğiz" dedi.

AKP İl Başkanı Bülent Delican, seçim sonuçlarının açıklanması ardından, bazı İzmir milletvekilleri ile Cumhuriyet Meydanı'nda gelerek kutlama yapan AKP'liler'e yönelik bir konuşma yaptı. 

Başkan Delican'ın konuşmasında geçen, "Artık ülkemize şehit gelmeyecek, o şehitlerimizden Allah razı olsun, o şehitlerimiz bize büyük bir emanet bıraktı" cümlesinin sosyal paylaşım sitelerinde tartışma konusu olması üzerine Delican yazılı basın açıklaması yaptı. Söz konusu ümlelerin çarpıtıldığını ileri süren Delican açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"1 Kasım seçimleri sonrası sandıktan; Halkımızın huzur, güven ve istikrar beklentisi çıkmıştır ve halkımız, bunları hayata geçirebileceğine inandığı adresi, yani AK Parti'yi bir kez daha tek başına iktidara taşımıştır. Son dönemde, bir dizi komplonun hedefi haline gelen ülkemizde çok kan akmış, terör çok can almış, çok can yakmıştır.

Başından bu yana, bu acı tablonun sorumluluğunu bize yıkmaya çalışan kesimlere en güzel yanıt sandıktan gelmiştir. Hala, bu minvalde seyreden yaklaşımların ve değerlendirmelerin halkın iradesini yok saymak, gerçekleri görememek, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların arka planını okuyamamaktan başka bir anlam ifade etmediğini söylemek istiyorum. Bugün, bazı yayın organları, 'Birlik ve beraberlik çağrımızı, şehit haberlerinin son bulması dileğimizi' yine huzursuzluk yaratma, ayrıştırma, öfkeyi diri tutma zihniyetleri ile yoğurmuş, kamuoyuna çarpıtarak aktarmıştır.

Asıl ayrıştıran, kutuplaştıranların, 'Tek vatan, tek bayrak ve tek devlet diyen, sen-ben yok Türkiye var' diyen, bu kan durmalı, üstümüzde oynanan oyunlara karşı birlikte güçlüyüz diyen AK Parti'yi, partimizi bu tür habis değerlendirmelerle hedef yapmaya çalışanlar olduğunun altını çizmek istiyorum. Söylediklerimizden cımbızla alıntı oyarak, halkın endişe ve korkularını, kendi çıkar ve siyasetleri için gözünü kırpmadan kullanmaya kalkışan bu bölücü yaklaşımlar artık prim yapamayacaktır. Habere konu olan açıklamamı, böylesi bir güruh karşısında haklı çıkarmak gibi bir çaba içine elbette girmeyeceğim. 'İnşallah, yeni şehitlerimiz olmayacak' temennimi, art niyetli bir bakış açısına alet edilmesi üzüntü vericidir. Dağlıca ve Iğdır'da şehit düşen askerimiz ve güvenlik kuvvetlerimiz gibi Suruç'ta başkentimiz Ankara'da masum insanların kanını dökenlere, nedeni ne olursa olsun teröre geçit vermeyeceğiz. Ben, biz ne söylediğimizi biliyoruz. Türkiye, bu sabah birlik ve beraberlik içinde yeni bir güne uyanmıştır. 2023 hedefine uzanan yolculuğuna kaldığı yerden devam edecektir."

Kaynak: DHA
 

  :

  :

  :

  :

  "AKP'li başkan skandal sözlerini savundu!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete