Buldan: Çözüm Süreci tehlikeye giriyor

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu'ndan sonra yaptığı açıklamalara sert çıktı.
Bakanlar Kurulu Toplantısı ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın “Okunan metin yüzde 60 oranında değiştirildi” şeklindeki iddialarına HDP’den yanıt gecikmedi. HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, yaptığı açıklamada, “Okunan metin en son üzerinde karar kılınan metindir” dedi ve metinde bir değişikliğin söz konusu olmadığını savundu.

Bülent Arınç’ın yine kötü polis rolü oynadığını dile getiren Buldan, şunları kaydetti:

AKP İÇİNDE BÖLÜNME OLDUĞU ORTADA

“AKP içerisinde artık bir bölünmenin yaşandığını hepimiz görebiliyoruz. Asıl bölünme, asıl ayrılık AKP içerisinde var. AKP’de özellikle 3 dönemi dolan ve bundan böyle vekil olamayacak kişiler kendilerini bir şekilde var etmeninin yollarını arıyor.”

ARINÇ'IN AĞZINA FERMUAR TAKSINLAR

Buldan, söz konusu kişilerin HDP’nin başarısı ve yükselişini engellemek amacıyla farklı farklı senaryolar yazmaya başladıklarını iddia ederken, “Eğer AKP ya da başbakan sürecin ilerlemesini istiyorsa Bülent Arınç’ın ağzına bir fermuar takmalıdır. Bülent Arınç konuştukça AKP batıyor, Bülent Arınç konuştukça süreç tehlikeye giriyor bunu böyle bilmeleri lazım” ifadelerini kullandı.

Arınç’ın “Demirtaş çözüm süreci konusunda iyi niyetli çaba göstermiyor” iddiasına da değinen HDP’li Buldan, “Demirtaş yıpratılmaya çalışılıyor. İmralı heyeti ile Demirtaş arasında asla ve asla bir ayrılık söz konusu değildir. Düşüncelerimiz, görüşlerimiz, söylemlerimiz hepsi bir. Biz genel başkanımızı öyle kolay lokma haline de getirmeyiz. Arınç bunu böyle bilsin” değerlendirmesinde bulundu.

  :

  :

  :

  :

  "Buldan: Çözüm Süreci tehlikeye giriyor" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ