CHP'den açıklama: Koalisyon kurulmasını engelleyen bir üst akıl var

CHP'li Özel'den flaş koalisyon açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel koalisyon görüşmeleriyle ilgili basın toplantısı düzenledi. CHP Genel Merkezi'nde konuşan Özel şu ifadeleri kullandı:

Koalisyon kurlmasını engelleyen bir üst akıl var. Sahadaki milletvekillerimiz seçmenin MHP'ye bir tepkisi olduğunu söylüyor. Eğer bu koalisyon kurulamazsa sayın Genel Başkanımız bu koalisyonun neden kurulamadığı konusunda sayın Başbakan'ın açıklama yapmasını bekleyeceğini söyledi.

MASADA SADECE VATANDAŞA VERDİĞİMİZ SÖZLER VAR

Genel Başkanımızın ifadesi ile biz koalisyonun olmasını istiyoruz, çünkü Türkiye'ye erken seçimin getireceği maddi ve manevi yüklerden endişe ediyoruz. Yarından itibaren CHP’liler gittikleri illerde neleri ifade edeceklerini biliyorlar.

Koalisyon sonuçlanırsa hangi ilkeler ile yola çıkacağımızı, hükümetten neler beklediğimizi ellerinde tutuyorlar. Koalisyon kurulamazsa bunun nedenini soracağız. Bakanlık sayısı ve ismi dile getirmedik. Masada sadece vatandaşa verdiğimiz sözler, akan kanı gözyaşını nasıl durduracağımızı konuşuyoruz. Vatandaşın yüzünü nasıl güldürürüz öyle koalisyonu tartışıyoruz.

Koalisyon olmazsa MHP’nin AKP’ye evet diyebileceğini ve görüşme yapabileceklerini öngörüyoruz.

Birilerinin elinde ülkenin direksiyonu bizim elimizde de kırmızı plakaların direksiyonu olsun istiyorlar. Görüşmede hiç bir bakanlık için pazarlık yapılmadı. Yarın koalisyon olmazsa erken seçimin değil herşeye hayır deyip bu defa evet diyebilecek MHP ile koalisyonu da dikkatle izleyeceğiz. Şehit cenazelerinde yaşananlar anlatıldı. Meclis'te terör komisyonu kurulmaması konusunda tepkiler aktarıldı. Bu tepkilerden birisi de şehit annesinden geldiği ifade edildi. Anayasa bana esneklik tanımıyor ifadesi aslında aklındaki planı deşifre etmiştir.

Kaynak: Birgün

  :

  :

  :

  :

  "CHP'den açıklama: Koalisyon kurulmasını engelleyen bir üst akıl var" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete